Зеленський відповів Путіну на провокацію паспортами: не треба «мови загроз»

10:05, 28.04.2019
Зеленський відповів Путіну на провокацію паспортами: не треба «мови загроз»

Володимир Зеленський (фото: facebook.com / "Команда Зеленського")

Переможець виборів президента України Володимир Зеленський дав свою відповідь президенту Росії Володимиру Путіну на провокацію у вигляді роздачі паспортів Росії на окупованому Донбасі.

 
За його словами, Росії не варто говорити з Україною мовою загроз, військового та економічного тиску та розраховувати, що багато українців захочуть отримати російський паспорт і стати "новою нафтою" для влади Росії. 
 
"З приводу заяв президента Росії Володимира Путіна хочу зазначити наступне: я би не радив російській владі даремно витрачати час, намагаючись спокусити громадян України паспортами Росії", - написав Зеленський у Фейсбуку 27 квітня.
 
Він додав, що, можливо, "знайдеться хтось, хто й досі перебуває під впливом пропаганди, зробить це (отримає паспорт Росії, - ред.) заради заробітку або ховаючись від кримінальних розслідувань".
 
"Ми навіть можемо надати перелік тих громадян України, яким у найближчий час стане дуже некомфортно у країні, яку вони грабували, зловживаючи високими посадами", - зазначив Зеленський. 
 

"Ми чудово знаємо, що російський паспорт надає насправді - право бути заарештованим за мирний протест, право не мати вільних та конкурентних виборів, право забути про наявність природних прав та свобод людини ... Тому не варто розраховувати, що багато українців захочуть стати "новою нафтою", на яку влада Росії намагається перетворити власний народ", - додав Зеленський. 
 
Він також заявив, що готовий до переговорів з Путінм та висловив сподівання, що на найближчій зустрічі у Нормандському форматі Росія продемонструє готовність до деескалації.
 
"Конкретним підтвердженням цієї готовності має стати взаємний обмін нашими громадянами у форматі "всіх на всіх" без виключень. З нашого боку ми готові обговорювати нові умови співіснування України та Росії. З розумінням того, що справжня нормалізація відбудеться тільки після повної деокупації. Як Донбасу, так і Криму", - підсумував Зеленський.
 
Нагадаємо, раніше указ Путіна про паспорти для мешканців окупованого Донбасу коментувала команда Володимира Зеленського. Там заявили, що видачею паспортів Росія в ОРДЛО визнала свою відповідальність як держави-окупанта.
 
Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене отримання паспортів Росії жителями окупованих територій Луганської та Донецької областей України.
 
Глава МЗС України Павло Клімкін закликав українців в ОРДЛО не приймати паспорти Росії, а секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Путін паспортами для ОРДЛО створює привід застосувати армію проти України.
 
Чинний президент Петро Порошенко заявив, що незаконна видача паспортів Росії жителям окупованої частини Донбасу ним - це спроба виправдати та легітимізувати військову присутність Росії там. Він закликав до посилення санкцій проти Росії.
 
Посол, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба зазначив, що рішення Росії про видачу паспортів українським громадянам  свідчить про бажання подальшої ескалації конфлікту.
 
У Радбезі ООН паспортизацію ОРДЛО Росією назвали підривом суверенітету України, а спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що рішення Росії спростити процес отримання громадянства для жителів неподкотрольних районів Донбасу підриває спроби імплементації Мінських домовленостей.
 
Європарламент також засудив указ Путіна про паспорти для окупованого Донбасу.
 
У свою чергу Путін заявив, що в Москві думають над тим, щоб надавати громадянство Росії у спрощеному порядку не тільки жителям ОРДЛО, але і всім українцям.