Пісенна мандрівка Бразилією: знак з писанкою і пам’ятник Тарасу Шевченку
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
Палаюча будівля парламенту Парагваю.
Розлючені протестувальники узяли штурмом будівлю парламенту Парагваю і підпалили його в Асунсьйоні в ніч на суботу. Масові протести почалися після того, як на закритому засіданні Сенату президенту Парагваю Орасіо Картесу було дозволено повторно висунути свою кандидатуру на виборах.
Про це повідомляють світові і парагвайські ЗМІ у суботу.
Раніше в Асунсьйоні протягом декількох годин відбувалися зіткнення між демонстрантами і поліцією. Протестуючі палили автомобільні шини, поліція застосовувала сльозогінний газ і гумові кулі.
Як повідомляють парагвайські ЗМІ, в результаті зіткнень багато людей отримали поранення, серед них відомі в країні політики. Поранені були і співробітники поліції, заявив міністр внутрішніх справ Мігель Тадея Рохас Меса.
Приводом для протестів стало закрите засідання Сенату - верхньої палати Конгресу, на якому більшість сенаторів проголосували за те, щоб дозволити президенту Парагваю Орасіо Картесу повторно висунути свою кандидатуру на виборах.
Засідання Палати депутатів - нижньої палати Конгресу, присвячене цьому питанню, мало відбутися 1 квітня, причому більшість депутатів також схилялися до того, щоб дозволити Картесу висунутися повторно.
"Здійснено державний переворот. Ми будемо чинити опір, і ми закликаємо людей чинити опір разом з нами", - заявила сенатор-опозиціонер Дезіре Масі про амбіції Картеса.
Конституція Парагваю забороняє повторне висунення на президентських виборах з метою запобігти можливому відновленню диктатури в цій країні.
Адже парагвайський диктатор генерал Альфредо Стресснер правив з 1954-го по 1989-й рік і вісім разів переобирався на президентський пост.
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
Спалах рідкісних грибкових захворювань стрімко шириться по всьому світу. Цьому сприяють наслідки пандемії Covid-19 та зміни клімату, адже грибки, схоже, адаптувалися до більш високих температур. >>
Гіпотетична поява солдатів КНДР на російсько-українському фронті щонайменше підвищила градус кипіння у світовому інформаційному просторі. >>
Світ завмер в очікуванні виборів президента США, результати яких матимуть великі геополітичні наслідки для всієї цивілізації. >>
Щонайменше дев'ять випадків, коли судна "тіньового флоту" росії, починаючи з 2021 року, залишали нафтові розливи у світових водах, виявили журналісти. Імовірним джерелом був танкер "Іннова", який в той час перевозив 1 мільйон барелів санкційної російської нафти з росії. >>
Створення фонду фінансового посередництва (FIF) для підтримки України схвалила Виконавча рада Світового банку. >>