Афера на мільйони доларів за військову форму: викрито ексрадника з Міноборони та нардепа, фото
Колишніх радника з Міноборони та нардепа підозрюють в шахрайській оборудці на 10 млн доларів при закупівлі форми для ЗСУ у 2022 році >>
Андрій Артеменко виправдовується через плани щодо Криму і візити до Москви.
Народний депутат Андрій Артеменко підтвердив, що неодноразово літав до Москви і має громадянство інших держав, але стверджує, що не узгоджував свій "мирний план" щодо оренди Криму Росією на 100 років із російськими політиками. Тоді як в СБУ заявляють, що цей депутат не погоджував зі спецслужбою свої візити до Росії.
По це Артеменко сказав під час брифінгу у Верховній Раді в понеділок.
"Дійсно, я був у Москві, всі мої поїздки були погоджені з СБУ, але більше сказати я нічого не можу", – заявив депутат, якого виключили з фракції Радикальної партії через так званий «мирний план» з Росією.
Ці слова Артеменка одразу спростували в СБУ. За словами речниці спецслужби Олени Гітлянської, депутат не узгоджував свої візити до Російської Федерації із СБУ.
При цьому, відповідаючи на запитання журналістів, Артеменко зізнався, що має громадянство Канади «і не тільки». І додає, що громадянство Росії він «точно не має».
«Так, є, і ще я автор законопроекту про легалізацію подвійного громадянства. Весь цивілізований світ має можливість щодо використання подвійного громадянство. Близько 17% українців мають подвійне громадянство. Я переконаний, що близько 100 народних депутатів мають подвійне громадянство», - виправдовується депутат, якого слідчі Генпрокуратури підозрюють у державній зраді.
Зауважимо, що законодавство України забороняє мати подвійне (і більше) громадянство, проте жодних санкцій за це не передбачено.
Серед іншого, пан Артеменко запевняє, що не погоджував своїх позицій щодо "мирного плану" з Сергієм Льовочкіним, Юрієм Бойком чи Владиславом Сурковим.
Пр цьому, Артеменко відкидає звинувачення в державній зраді, які йому «гидко чути» і звинувачує владу в авторитаризмі.
Депутат розкритикував Мінський формат та наголосив, що виступає за переговори щодо досягнення миру в Україні у Будапештському форматі. І стверджує, що його слова у газеті The New York Times були вирвані з контексту, мовляв жодної "оренди" окупованого Росією Криму він не пропонував.
"Півострів не може бути переданий в оренду. Це територія України. Можемо говорити про платне використання окремих інфраструктурних об'єктів", – зазначив Артеменко.
Нагадаємо, нещодавно у ЗМІ з'явилася інформація, що депутат Андрій Артеменко запропонував президенту США Дональду Трампу альтернативний план мирного врегулювання українсько-російського конфлікту, який нібито передав через колишнього радника Трампа Майкла Флінна.
Зокрема, "план" Артеменка передбачає виведення всіх російських військ зі східної України, а також проведення референдуму щодо того, аби передати Крим, українську територію, захоплену Росією у 2014 році, в оренду Росії терміном на 50 або 100 років.
Після цього Олег Ляшко закликав Артеменка скласти депутатський мандат.
20 лютого народний депутат Сергій Лещенко заявив, що, за його інформацією, "план Артеменка - насправді є планом Льовочкіна-Бойка і Суркова". У партії "Опозиційний блок" заперечують будь-яке відношення до плану Артеменка.
Органи прокуратури розслідують кримінальне провадження проти Артеменка за антидержавні дії у співпраці з Росії.
Генпрокурор Юрій Луценко не виключає, що до Верховної Ради буде внесено подання про зняття з нього депутатської недоторканності.
Колишніх радника з Міноборони та нардепа підозрюють в шахрайській оборудці на 10 млн доларів при закупівлі форми для ЗСУ у 2022 році >>
Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим під час візиту до Південної Кореї просили продати Україні озброєння. Натомість уряд країни відмовився >>
Від провладної «Грузинської мрії» кандидатом на пост президента Грузії стане колишній футболіст Михаїл Кавелашвілі. >>
На постачання неякісних мін у ЗСУ реакції військової влади не було, допоки 6 листопада журналіст Юрій Бутусов не оприлюднив відео партії мін, у яких на десять пострілів був лише один розрив. >>
Президент Володимир Зеленський своїм указом від 22 листопада ввів у дію рішення РНБО про нові санкції та позбавлення державних нагород держзрадників. Серед них — колишні урядовці, народні депутати, керівники СБУ та Генпрокуратури, прокурори, артисти, російські політичні, релігійні та культурні діячі >>
Верховна Рада ухвалила законопроект «Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України». >>