Зі звернень євреїв України до Єврейського антифашистського комітету — його розстріляли радянсько-російські кати
На початку 1942 року над Радянським Союзом нависла загроза нищівної поразки. >>
Подібні аксесуари були притаманні для воїнського костюму варварських племен центральної Європи у 2 – 3 ст. н.е. (Фото: Фейсбук Вінницький обласний краєзнавчий музей)
Справжня археологічна сенсація сталася на Вінниччині — житель Жмеринського району виявив бронзову пряжку, що датується другим-третім століттям нашої ери. Ця знахідка не лише яскравий приклад історичного минулого, а й свідчення тісних контактів між різними групами воїнів у ті часи, що безсумнівно стане важливим внеском у дослідження історії регіону.
Як інформує УМ, про це повідомив Вінницький обласний краєзнавчий музей у Фейсбуці.
Цей рідкісний артефакт тепер поповнив фонд Вінницького обласного краєзнавчого музею. Пряжка розміром 123 х 73 мм (рамка зі щитком) має масивний Н-подібний язичок. Виготовлена з бронзи, вона доповнена залізною віссю та прикрашена орнаментом із трикутних штампів.
Бронзові пряжки з подвійним язичком є особливо характерними для вельбарської культури, що існувала на території Польського Помор’я протягом ранньоримського, пізньоримського часу та початку гунської доби. Цікаво, що вона сформувалася під впливом культур прибульців зі Скандинавії та місцевого населення.
На теперішній момент в Україні відомо про лише п’ять знахідок масивних пряжок з подвійним язичком, до яких належить один залізний екземпляр з Львівщини та три бронзові знайдені на північно-причорноморському узбережжі. Їх, ймовірно, слід пов’язувати з проникненнями носіїв вельбарської культури в цьому регіоні в другій половині 2 століття н.е.
Виявлення пряжки на Вінниччині свідчить про те, що різні групи воїнів у цей час підтримували тісні контакти. Ця знахідка є важливим підтвердженням взаємодії мешканців нашої території з іншими культурами. Наступним кроком буде проведення реставрації знахідки та обстеження місця її виявлення.
«Сподіваємося, що зовсім скоро всі охочі зможуть побачити цю унікальну пряжку в експозиції музею», - зазначили вінницькі музейники.
Як повідомляла УМ, Артефакти III-XI століть: на Рокитнянщині археологи дослідили старовинний могильник.
На початку 1942 року над Радянським Союзом нависла загроза нищівної поразки. >>
Міжнародна ініціатива Talking Statues («Статуї, що говорять») запрацювала в Україні. >>
Минають роки. Змінюються панівні ідеології. Скидають із постаментів вождів, вітри історії змітають обривки гасел та закликів. >>
Історія України — це тисячолітня боротьба українців за право мати свою незалежну державу та право бути вільним народом. Упродовж всієї своєї історії Україна була об'єктом агресивної політики московії, сутність якої полягала у знищенні української нації. >>
До другої чверті ХІХ ст. в Києві, на відміну від інших українських міст — Львова, Одеси і Харкова, — періодики не було взагалі. >>
Перший етап демонтажу памʼятника на місці відпочинку Петра Ірозпочали 1 квітняв Полтаві >>