«Грім серед ясного неба»: в Україні знімають докфільм про військових пілотів
В Україні створюють документальний фільм "Грім серед ясного неба" про життя військових льотчиків. >>
Обговорення фільму "Битва за Чернігів". (Фото Ірини Синельник)
Для студентів Ротшильдського інституту технологій у Приштині, що в Косово, презентували український документальний фільм “Битва за Чернігів” (створений “Суспільне Чернігів”) та онлайн-спілкування з автором – чернігівським журналістом Андрієм Тітком.
Як інформує УМ, про це представнику Інституту масової інформації в Чернігівській області повідомила співорганізаторка показу чернігівська журналістка Ірина Синельник.
Захід був приурочений до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну та відбувся межах засідання журналістського клубу, що діє в інституті.
Автор фільму розповів іноземним студентам про обставини, в яких перебував Чернігів і чернігівці під час часткової окупації області в лютому-березні 2022 року. А також про специфіку роботи журналістів в умовах війни й безпосередньо про працю над документальною стрічкою, що побудована на свідченнях військових – очевидців та учасників подій.
Під час спілкування також говорили про час закінчення війни в Україні, вплив українських подій на Балкани, перспективи відновлення постраждалих регіонів тощо.
За словами Ірини Синельник, часом доводиться чути питання: “А що, війна в Україні не закінчилася? Ще досі триває?” Тому українські журналісти в Косово прагнуть використовувати будь-яку можливість, щоб розповісти про героїчний опір українців і злочини російської армії під час війни.
“Фільм “Битва за Чернігів” на YouTube зараз має 4 млн переглядів. Це не просто успіх та визнання журналістської роботи, це поширення свідчень про війну в Україні. І в цьому теж величезне значення цього документального фільму. А ще важливо, що він озвучений англійською і доступний для іноземців”, – зазначила Ірина Синельник.
“Битва за Чернігів” – це трисерійний документальний фільм, героями якого стали лише військові. Це погляд на події лютого-березня 2022 року.
Як повідомляла УМ, фільм «Звідки куди» про евакуацію українських біженців покажуть у Каннах.
В Україні створюють документальний фільм "Грім серед ясного неба" про життя військових льотчиків. >>
1 жовтня, коли в Україні відзначали одразу кілька свят — Покрову Пресвятої Богородиці, День захисників і захисниць України, День українського козацтва, День ветерана та інші, — було дуже велелюдно у Володарці, що на Київщині. >>
Ушанування Божої Матері як покровительки українського війська має давні традиції. >>
На початку минулого століття — 1905 року — великий українець Іван Якович Франко закінчив один з найголовніших творів свого життя — поему «Мойсей». >>
В Обухівському районі, що на Київщині, поблизу села Іванковичі є Велике Ходосівське городище – одне з трьох городищ-гігантів лісостепу України, пам'ятка археології національного значення та лежить до ранньої залізної доби. Біля нього розпочалося будывництво котеджів. >>
Напис на меморіальній дошці засвідчує: «У цьому будинку закликав до боротьби за Самостійну Україну Михайло Гаврилко (05.09.1882 – 1920), скульптор, поет, командант УСС, начальник штабу Сірої дивізії Армії УНР, повстанський отаман». >>