Фільм «Звідки куди» про евакуацію українських біженців покажуть у Каннах

22:02, 25.04.2023
Фільм «Звідки куди» про евакуацію українських біженців покажуть у Каннах

У Каннах покажуть документальний фільм про евакуацію з небезпечних територій України

Прем’єра документального фільму «Звідки куди» спільного виробництва Польщі, Франції та України відбудеться на кінофестивалі у Каннах 16-27 травня. Фільм знятий про евакуацію з небезпечних територій України 

 

Як інформує Україна молода, про це йдеться в пресрелізі кінокомпанії 435 FILMS, яка долучилася до виробництва фільму. 

 

Стрічку зняв польський режисер Мачек Хамела. 

 

«Понад рік тому я долучився як волонтер до перших евакуацій з польсько-українського кордону, а потім з віддалених районів Чернігівщини та Донбасу. Ми створили ефективну транскордонну мережу волонтерів, які допомагали під час війни, одну з тисяч таких громадських організацій, які виникають між Польщею та Україною. Це свідчення того, як формується дружба перед спільною загрозою зла. Ідея створення цього фільму з’явилась по дорозі, в евакуаційному автобусі», - розповів Хамела.

 

Стрічка відібрана у програму Cannes ACID, для якої щороку асоціація кінематографістів ACID (Асоціація незалежного кіно та його розповсюдження) обирає 9 фільмів. Це важливий крок до актуалізації питання російсько-української війни та українських біженців у медійному просторі Європи, зазначили в кінокомпанії.

 

Повнометражний документальний фільм «Звідки куди» ілюструє збірний образ українських біженців – дітей, жінок, літніх людей та чоловіків, які після вторгнення росії змушені покинути свої домівки і їхати у невідоме майбутнє. Мета одна на всіх - знайти безпечний притулок. Вони сідають в евакуаційний автобус і розповідають про фізичні та моральні травми, які їм довелось пережити. За кермом сам режисер, який везе героїв подалі від війни та допомагає врятувати їх життя.

 

Як повідомляла УМ, найкращим  фільмом Вільнюського міжнародного кінофестивалю Kino Pavasaris стала стрічка "Ля Палісіада" режисера Філіпа Сотниченка.