Звернення голови Ради Українсько-польського Незалежного Медіа Форуму Юрія Щербака до громадськості

18:44, 19.02.2024
Звернення голови Ради Українсько-польського Незалежного Медіа Форуму Юрія Щербака до громадськості

Юрій Щербак.

Шановні друзі, у своєму інтерв’ю Такеру Карлсону 09.02.2024 кривавий російський диктатор путін остаточно підтвердив свою неофашистську сутність, намагаючись виправдати гітлера й звинуватити Польщу в розпалюванні Другої світової війни.

 

Слова путіна про те, що гітлер був «змушений» через поведінку Польщі розпочати світову війну є нічим іншим, як цинічною спробою переглянути підсумки Другої світової війни й судовий вирок Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі (1945-1946), який встановив беззаперечну вину й відповідальність Гітлера та його нацистської кліки за планування, підготовки й здійснення неспровокованої агресії проти Польщі.

 

Нагадаю деякі положення звинувачувального акту та вироку Міжнародного військового трибуналу: «Усі підсудні уклали між собою договір, розробили детальний план проведення злочинних операцій… Складений злочинцями план став причиною «тотальної війни».

 

Зазначено, що  вже в 1938 році гітлер дав директиву нацистським  силам щодо підготовки нападу на Данциг (Гданськ).

 

В іншій директиві гітлер писав: «Якщо Польща займе погрожуючу позицію щодо Німеччини, НЕОБХІДНО БУДЕ ОСТАТОЧНО РОЗРАХУВАТИСЯ З НЕЮ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА ІСНУЮЧИЙ ДОГОВІР З ПОЛЬЩЕЮ. Наша мета … –  розтрощити польську воєнну потугу».

 

23 травня 1939 гітлер на військовій нараді оголосив про своє рішення напасти на Польщу. Він визнав, що причиною для нападу є не суперечки з Польщею щодо Данцинга (Гданська), а необхідність розширення «життєвого простору» Німеччини й забезпечення постачання продовольства. гітлер додав: «Тому не може бути мови про жалість до Польщі, й нам залишається лише напасти на неї при першій зручній можливості… Буде війна. Наша задача – ізолювати Польщу».

 

В якості основного завдання гітлер ставив «знищення Польщі».

 

Трибунал наводить численні приклади спроб переконати гітлера не починати війну проти Польщі: «На адресу гітлера поступив ряд звернень з тим, аби запобігти перетворенню польського питання на війну, зокрема від президента Рузвельта – 24-25 серпня, від його святості Папи Римського – 24 і 31 серпня й пана Даладьє, прем’єр-міністра Франції, – 26 серпня (1939 р. – Ред). Однак гітлер залишився глухий до цих закликів».

 

У вироку в Нюрнберзі зазначено, що «Трибунал вважає повністю доведеним, що війна розпочата Німеччиною проти Польщі 1 вересня 1939 року, була явно агресивною війною, яка не могла згодом не перетворитися на війну, що охопила майже весь світ».

 

До цього, бездоганного юридично-історичного висновку треба лише додати, що напередодні нападу нацистів на Польщу, комуністичний режим внаслідок пакту молотова-ріббентропа (1939) став союзником гітлера й також несе   відповідальність за Другу світову війну.

 

Отож, на підставі наведених фактів – Вироку Міжнародного військового Трибуналу в Нюрнберзі (1946) – який став беззаперечною, загальноприйнятною  істиною історії ХХ-го століття, звертаюсь до громадськості України та міжнародної спільноти із ЗВЕРНЕННЯМ:

 

Закликаю розпочати широку кампанію за притягнення російського диктатора путіна до кримінальної відповідальності –  за спробу реабілітації гітлера й заперечити його злочинну роль у розпалюванні Другої світової війни, за безпідставне звинувачення Польщі – жертв нацистського режиму – в провокуванні війни, яка принесла мільйонні жертви полякам та іншим народам, завдала страшних руїн і закарбувалась в пам’яті нечуваними звірствами нацистів.

 

Сьогодні ми є свідками неспровокованої кривавої агресії путінського режиму, який вчиняє воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид українців. російські окупанти чинять численні звірства, що нагадують злочини нацистів.

 

Диктатор  путін – міжнародний військовий злочинець, послідовник гітлера з ядерною зброєю в руках.

 

Закликаю всіх людей доброї волі затаврувати й засудити путіна – цього новітнього гітлера, який несе смерть і нещастя Українській державі та нації, загрожує загладою і рабством усім демократичним народам світу!

 

Вимагаємо Міжнародного Трибуналу над путіним!

 

Юрій ЩЕРБАК,голова Ради Українсько-польського Незалежного Медіа Форуму, Надзвичайний і Повноважний посол України, письменник