У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
«Ковчег» буде готовий вирушити в Україну в середині 2024 рокудля збереження українських стародруків.
У Чехії задля збереження українських стародруків та інших унікальних книжкових видань створили спеціальну програму Archa або ж «Ковчег».
Ініціаторами виступили міністерство культури Чехії у співпраці з Національною бібліотекою Чеської Республіки.
Як інформує УМ, про це повідомили Novinky.cz.
Організатори звернулися до бізнесу, організацій, фахівців та усіх небайдужих із проханням зібрати кошти, щоб обладнати дві спеціальні пересувні реставраційні майстерні, які б могли доїхати до міст і районів в Україні, які постраждали від російських бомбардувань і обстрілів, щоб урятувати український книжковий фонд.
Як пише видання, водночас з 21 листопада минулого року триває збір коштів у громадський збір на «Ковчег №2». Його використовуватимуть для оцифрування документів, щоб запобігти їх безповоротній втраті.
Ця програма передбачає, що «Ковчег» буде готовий вирушити в Україну в середині 2024 року. Фахівці сподіваються, що така майстерня зможе дістатися міст, які найбільше постраждали від російської агресії.
«Ми бачимо, що росіяни цілеспрямовано бомбардують книгарні та архіви, хочуть стерти український народ. Ось чому міністерство культури відкрило цю програму», – наголосив заступник міністра культури Чехії Ондржей Храст.
Цільова сума – 12 мільйонів крон, наразі зібрано понад 460 000 крон.
З метою збору фондів до програми «Ковчег» приєднався також «Добродійний фонд для України», станом на сьогодні вже зібрано 317 тисяч чеських крон – це близько 516 тисяч гривень.
Як повідомляла УМ, стародруки Музею книги і друкарства оцифрують.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>