У Львові презентували шоу голограм дерев’яних церков Дрогобиччини

12:24, 16.01.2024
У Львові презентували шоу голограм дерев’яних церков Дрогобиччини

У львівському музеї створили голограми десяти дерев’яних храмів. (Фото: respecthotel.com.ua.)

Шоу з голограм дерев’яних церков Дрогобиччини створили у Львівському музеї історії релігії.

 

Там можна побачити 3D-моделі та віртуальні голограми десяти зразків української архітектури.Презентація відбулась 15 січня.

 

Як інформує УМ, про це повідомили на сайті Львівської обласної військової адміністрації.

 

Усі цифрові експонати мають інформаційні таблички з описом, позначкою на мапі та QR-кодом з інформацією про конкретний об’єкт.

 

Побачити реалістичні віртуальні моделі храмів, розглянути їхні архітектурні особливості відвідувачі музею зможуть щодня з 15:00 до 18:00 аж до кінця березня.

 

Серед оцифрованих об’єктів: дві дерев’яні церкви Дрогобича – Воздвиження Чесного Хреста і святого Юра зі світової спадщини ЮНЕСКО.

 

Також представлені храми зі сіл Летня, Меденичі, Підбуж, Попелі, Новошичі, Вороблевичі, Селець, Лішня. Оглянути 3D моделі церков можна тут.

 

Церкву Юра до Дрогобича перевезли 1657 року з Івано-Франківщини, вимінявши її бартером на місцеве біле золото – сіль. Храм має такий же старий іконостас і стінопис по всьому інтер’єрі. Внутрішні розписи доволі добре збережені, на них є сцени з Біблії, Страшний суд і кінець світу. Окрім святих, там традиційно зображені тодішні меценати, пори року та інші світські сюжети. Церква покрита ґонтом, обрамлена аркадними галереями.

 

Нагадаємо, Софійський собор у Києві оцифрували лазерним сканером.

 

Як повідомляла УМ, найстаріший дерев’яний храм Закарпаття у Колодному стане музеєм.