Вождь племені ірокезів: 106 років з дня народження українського льотчика-героя Івана Даценка
29 листопада 1918 року народився Іван Даценко – український вождь племені індіанців. >>
Вчені встановили, що піраміда може бути старшою за єгипетські піраміди
У Індонезії виявили, ймовірно, найстарішу піраміду у світі, що належить до льодовикового періоду. Вчені вважають, що Гунунг Паданг розташована на острові Ява і може мати тисячі років і бути старшою у порівнянні з єгипетськими пірамідами.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє фінський суспільний мовник Yle з посиланням на рецензоване дослідження в Archeological Prospection.
Індонезійська дослідницька група використала низку методів, зокрема радіовуглецеве датування, буріння та наземні зонди, щоб розкрити таємниці цієї споруди.
Гунунг Паданг місцевою мовою означає "гора просвітлення". Можливо, на цьому місці проводили релігійні ритуали. Воно було заново відкрите нідерландцями у 1890 році.
Вчені вважають, що Гунунг Паданг — це не природний пагорб, а пірамідальна споруда. Ядро піраміди, ймовірно, складається з андезиту або охолодженої лави. Навколо неї додані шари кам'яних конструкцій.
Радіовуглецевий аналіз вказує на те, що найдавнішу частину споруди побудували під час останнього льодовикового періоду, десь між 25 000 і 14 000 роками до нашої ери. Отже, вік піраміди може сягати 27 000 років.
Якщо це припущення виявиться правдивим, то Гунунг Паданг — більш ніж на 20 000 років старша за єгипетські піраміди. Вона також буде на тисячі років старшою за Гьопеклі-Тепе, який побудували близько 9 000 років до нашої ери.
Хто і навіщо побудував Гудунг Паданг — невідомо. Якщо приблизна дата будівництва об'єкта є правильною, то піраміду створили ще до винаходу сільського господарства і за тисячі років до перших відомих цивілізацій.
За оцінками дослідників, будівельники мали бути наділеними неабиякими навичками кладки ще за часів останнього льодовикового періоду. Це кидає виклик поширеній думці, що людська цивілізація та будівельні технології розвинулися лише в теплий період після льодовикового періоду.
У 2022 році Гунунг Паданг показали в серіалі "Прадавній Апокаліпсис" на стримінговому сервісі Netflix.
У ньому британський автор Ґрем Генкок мандрує світом у пошуках доказів існування загадкових зниклих цивілізацій, що жили під час останнього льодовикового періоду.
Як повідомляла УМ, у англійському графстві було знайдено пізньосередньовічний золотий перстень з вигравіруваним французьким зізнанням у коханні. Напис "Je desir vous Ceruir" перекладається як "Я волію служити тобі", що є виразом куртуазного кохання.
29 листопада 1918 року народився Іван Даценко – український вождь племені індіанців. >>
Неготовність України до повномасштабної війни з північним сусідом, системна криза з мобілізацією, мало не тотальне ухиляння від мобілізації й масові СЗЧ, колаборація чималої кількості українців з ворогом, мародери у владі, які грабують свою країну в час війни >>
23 лютого 1917 року в російському Петрограді сталася неординарна подія: революція, яку назвали Лютневою, скинула царя Миколу ІІ, який одразу ж зрікся престолу. >>
23 листопада в Україні вшанували 91-ші роковини пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 рр. та масових штучних голодів 1921—1923 та 1946—1947 років. >>
Спільну заяву щодо питання ексгумацій жертв Волинської трагедії на зустрічі у Варшаві 25 листопада ухвалили міністри закордонних справ Польщі та України Радослав Сікорський та Андрій Сибіга >>
Нещодавно у столиці, на центральній алеї Байкового цвинтаря, урочисто відкрили нове погруддя ідеологові Української держави Миколі Міхновському. >>