«За муки і смерть наших братів і сестер...»: історія члена ОУН Миколи Лемика, загиблого у 18 років
В історії України є чимало постатей, які власним героїчним чином назавжди уславили свої імена. >>
Єлецький Успенський монастир заснований у XI столітті чернігівським князем Святославом Ярославичем. (mcip.gov.ua)
Московське попівство незаконно користується державним майном - приміщеннями пам’ятки архітектури національного значення – Єлецьким монастирем, до складу якого також входять Успенський собор, Північні келії, Східні келії, Південно-західні келії та Мури з брамами.
Як інформує Україна молода, відповідне рішення ухвалив Господарський суд Чернігівської області, передає Міністерство культури та інформаційної політики у четвер.
Зокрема, Господарський суд відмовив у задоволенні позову УПЦ МП щодо визнання поновленим договору про безоплатне користування майном Єлецького монастиря. Тобто цю історичну спадщину остаточно відібрали у московської церкви.
«Сьогодні, 26 жовтня 2023 року, Господарський суд Чернігівської області прийняв рішення по справі за позовом Управління Чернігівської єпархії Української православної церкви до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній» та відмовив у задоволенні позовних вимог щодо визнання договору поновленим.
Отже, суд погодився з позицією МКІП та заповідника «Чернігів Стародавній». Договір про безоплатне користування комплексом споруд від 2016 року не вважається поновленим, а Управління Чернігівської єпархії Української Православної церкви з 15 вересня 2021 року до тепер незаконно, без будь-якої правової підстави користується державним майном», - йдеться у повідомленні міністерства.
ДОВІДКА «УМ»
Єлецький Успенський монастир заснований у XI столітті чернігівським князем Святославом Ярославичем (1027-1076) як заміська князівська резиденція. Був реконструйований у XVII столітті.
Розташований на підвищеному правому березі річки Десна між Чернігівським дитинцем і Троїцько-Іллінським монастирем. Складова історичної панорами Чернігова.
На території монастиря містяться Успенський собор (XII століття), 36-метрова надбрамна дзвіниця, Петропавлівська церква з трапезною, келії, усипальниця Лизогубів, дерев’яний будинок архімандрита Феодосія Углицького (1688).
В історії України є чимало постатей, які власним героїчним чином назавжди уславили свої імена. >>
Митниця Києва передала Національному військово-історичному музею України двадцять історичних артефактів, вилучених із поштових відправлень. >>
Мармурову статую жінкиви падково знайшли в мішку для сміття поблизу грецького міста Салоніки: попередньо вік статуї — понад 2 000 років. >>
«Але дозвольте мені просто сказати, що однією з найганебніших сторінок в американській історії є відмова надати українцям зброю для самозахисту, в той час як Владімір Путін розриває їхню країну... >>
У Німеччині під час огляду старого бомбосховища ткацької фабрики у Грефенбройху німецькі дослідники раптом натрапили на напис українською. >>
Саме головування в УНРаді стало приводом для заведення на нього органами НКВС УРСР справи, здійснення оперативно-розшукових заходів та складання планів з компрометації. >>