У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Студенти факультету історії, політології та національної безпеки Волинського національного університету імені Лесі Українки під час розкопок в історичній частині Володимира знайшли унікальну річ – стилізований герб міста. (Фото: Фейсбук Волинський національний університет імені Лесі Українки)
Студенти-історики знайшли унікальну річ під час розкопок у місті Володимир, що на Волині. Йдеться про стилізований герб міста Володимир XVI-XVII ст.
Ця знахідка - найдавніший міський герб в Україні.
Як інформує УМ, про це повідомили у Волинському національному університеті імені Лесі Українки у Фейсбуці.
У Володимирі студенти досліджують археологічним методом ділянки, де є потреба закладки нових труб.
Саме в одній із таких ділянок виявили залишки споруди, яка може бути міським магістратом, будинком міського урядника, міського голови, або людини, яка мала стосунок до міського управління, розповів викладач кафедри історії України та археології, представник і науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.
"Ми відкрили цікаву споруду XVI століття із завалом кахляної печі, з титулатурою міського герба. Зараз ми проводимо дослідження, щоб забезпечити технологічну можливість виконання проєкту з реконструкції міських мереж і дослідити ту спадщину, що потрапляє в зону ризику під час будівельних та монтажних робіт", - розповів Баюк.
Віктор Баюк зазначив, що герб Володимира – найдавніший міський герб в Україні, він засвідчений 1324 році на листі міста Володимира до німецького міста Штральзунда.
Археолог пояснив, що знайдена корона кахельної печі є похідною від давньоруського герба, який зараз є офіційним міським гербом міста і датується 16-17 століттям.
Наразі роботи продовжуються, археологи знайшли ще 3 стилізованих герби Володимира і керамічну фігурку вершника. Всі знахідки згодом опрацюють відповідні фахівці-реставратори.
Як повідомляла УМ, срібний пояс германців ІІІ століття з Хмельниччини намагався продати «чорний археолог».
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>
Сьогодні, 11 листопада, виповнюється 136 років з дня народження Федора Федоровича Терещенка - українського авіаконструктора, останнього дореволюційного представника славної династії українських цукрозаводчиків, відомого мецената. >>