На Кіровоградщині у «чорного археолога» вилучили скарб із прикрасами ІІІ століття, що він виставив на продаж в інтернеті.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба МВС.
Зазначається, що правопорушник відкопав срібний пояс на території Хмельницької області.
Згідно з висновками спеціалістів Національного музею України, йдеться про знахідку, що пов’язана з військовою культурою давніх германців у період, коли вони мігрували через територію сучасної України з Північної Європи до Чорного моря.
«Надалі фігурант виставив археологічну знахідку на інтернет-форумі, де один із учасників обговорення викупив артефакти. Як наслідок, учасниками цієї транзакції було здійснено незаконне привласнення знайденого скарбу, який має особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність, що передбачає відповідальність за ст. 193 та 198 Кримінального кодексу України», – йдеться у повідомленні МВС України.
Відповідно до чинного законодавства України, предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави.
Археологічні предмети будуть передані для проведення експертизи та підготовки висновків щодо легальності їх походження. Після цього старожитності можуть бути передані на зберігання до музейних фондів.
Як повідомляла УМ, кілька років тому співробітники СБУ викрили «чорного археолога» і ділків, які намагалися перепродати за кордон скарб старовинних прикрас із золота і срібла часів Київської Русі, знайдений під час незаконних розкопок на Чернігівщині.
У насиченому політико-драматичному сьогоденні напрошуються на згадку події минулих часів, хоча й вони не мають всеукраїнського масштабного розголосу на тлі оскаженілої москальської агресії, і все ж про них теж треба не тільки пам’ятати, а й оприлюднювати суспільному загалові. >>
У 1928 році Андрія Мельника звільнили з «Бриґіток» — львівської тюрми, де він перебував чотири роки за приналежність до Української військової організації (УВО). >>
У Києві в парку Слави комунальники здійснили демонтаж погруддя радянських військових діячів – Сидора Ковпака, Івана Черняховського, Павла Рибалка, Олексія Федорова. >>