У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Анджей Дуда відзначив роль військових Армії УНР. (facebook.com/prezydentpl)
Президент Польщі Анджей Дуда вшанував пам’ять воїнів Української Народної Республіки на православному цвинтарі у Варшаві з нагоди 103-ї річниці «Дива на Віслі».
Польський лідер поклав квіти до пам’ятного знаку воїнам УНР та став на одне коліно перед полеглими українцями - учасниками Варшавської битви.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Канцелярія президента Польщі у соцмережах в ніч на вівторок.
Анджей Дуда відзначив роль військових Армії УНР, які у 1920 році пліч-о-пліч із польською Армією допомогли Польщі захистили незалежність сусідньої держави і завдали нищівної поразки Червоній армії.
«Ми тут, щоб схилити голови в знак шани перед співвітчизниками, які загинули, захищаючи Батьківщину. Але ми теж тут, на цьому місці, щоб воїни бачили ціну оборони Батьківщини, ціну яку платиш за свободу», - наголосив президент Польщі.
Зауважимо, що в історії цей вирішальний епізод радянсько-польської війни називають «Диво на Віслі». Тоді спільна перемога зупинила наступ Червоної армії в Європі.
Нині Польща є одним із найвідданіших союзників України в її опорі повномасштабній російській агресії. Польща надала прихисток мільйонам українських біженців і допомагає українським військовим в обороні держави.
Нагадаємо, Варшавська битва тривала з 13 по 25 серпня 1920 року і закінчилась переконливою перемогою польського війська, що фактично вирішило результат російсько-польської війни і змусило Росію підписати принизливий для неї Ризький мирний договір.
Спільна польсько-українська перемога 15 серпня 1920 року під Варшавою над армією більшовиків, що увійшла в історію під назвами Варшавська битва або “Диво над Віслою”, захистила Європу від навали більшовиків і зараз зміцнює партнерство між Україною та Польщею.
Українськими військами у цій битві командував генерал-хорунжий Армії УНР Марко Безручко.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>