Чи є в Одесі «російський слід»? Домагання москви — безпідставні, і ось чому
З початком 1994 року Одеса готувалася урочисто відзначити 200-ліття від дня заснування. >>
ЗМІ оприлюднили світлини встановлення Тризуба на щиті замість демонтованого раніше радянського герба. (Фото: Ян Доброносов та Олександр Ткаченко)
Фахівці встановили Тризуб на щит монумента «Батьківщина-мати» (який мають перейменувати на «Україна-мати»), що на печерських пагорбах Києва у неділю вранці.
Як інформує Україна молода, про це повідомив колишній міністр культури Олександр Ткаченко у соцмережах.
Також низка ЗМІ оприлюднили світлини встановлення Тризуба на щиті замість демонтованого раніше радянського герба.
«Це сталося! Український тризуб на своєму місці. Це був складний, відповідальний, історичний проєкт.
Дякую всім, завдяки кому це сталося - донорам, проєктантам, будівельникам, скульптору, працівникам Музею Війни, усім, хто вболівав за ці зміни та підтримував», - написав скандально відомий ексміністр.

За його даними, остаточні роботи мають намір завершити до 24 серпня.
.jpg)
Відомо, що Тризуб доставили до монументу ще вранці 5 серпня, але через погодні умови його підняли лише на половину, а решту монтажних робіт перенесли на ранок неділі.

Нагадаємо, що 1 серпня зі щита Батьківщини-матері зняли радянський герб із серпом і молотом.
Як повідомляла «УМ», 26 липня почався процес підготовки до демонтажу герба СРСР із монумента в рамках проєкту "Тризуб Батьківщини".
Усі кошти на роботи надали меценати, загальна вартість проєкту оцінюється у 28 мільйонів гривень.
Сам Тризуб виготовили із європейської сталі, відмовившись від металу, який надала «Запоріжсталь».
"Батьківщина-мати" – це найвища монументальна скульптура в Європі. Вона була збудована у 1981 році й розташована на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.
З початком 1994 року Одеса готувалася урочисто відзначити 200-ліття від дня заснування. >>
Пожовклі документи, старовинні світлини, військові відзнаки та прапори — кожен експонат тут зберігає частину історії української боротьби за незалежність. >>
14 червня виповнилося 135 років від дня народження Євгена Коновальця – полковника Армії Української Народної Республіки, командира Корпусу Січових стрільців, засновника Української Військової Організації та першого голови Організації Українських Націоналістів. >>
Є місця, де історія присутня фізично — у ландшафті, у деревах, у дорогах, у могилах, у голосах людей, які приїздять уклонитися тим, хто не скорився. >>
Народний депутат, історик, ексголова УІНП Володимир В'ятрович обурений інформацію польських медіа про нібито пропозицію української сторони змінити назву підрозділу Сил спеціальних операцій. >>
Спільні українсько-польські пошукові дослідження проведуть на території колишнього села Гута Пеняцька (нині у межах Підкамінської селищної територіальної громади Золочівського району Львівської області) з 8 по 19 червня 2026 року. >>