«За муки і смерть наших братів і сестер...»: історія члена ОУН Миколи Лемика, загиблого у 18 років
В історії України є чимало постатей, які власним героїчним чином назавжди уславили свої імена. >>
Нові закони покликані зменшити вплив московії на світогляд українців та прискорити дерадянизацію. (Фото з відкритих джерел)
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який забороняє географічні назви, пов'язані з росією та її діячами, а також про нові правила отримання громадянства України.
Як інформує Україна молода, про це йдеться на сайті Верховної ради.
Йдеться про законопроєкт №7253 "Про внесення змін до Закону України "Про географічні назви" щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України".
А також про законопроект №7606 про внесення змін до Законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України.
Зокрема, першим законом забороняється надавати географічним об’єктам назви, що символізують, звеличують росію або її пам’ятні місця, дати, події, діячів, які здійснювали агресію проти України (чи іншої країни), а також тоталітарну політику та практику, пов’язану з переслідуванням за критику тоталітарного радянського та російського режимів, у тому числі українців на тимчасово окупованих територіях.
Зазначається, що цей закон має забезпечити зменшення впливу рф на внутрішню політику України та світогляд українців, створити передумови для унеможливлення російської пропагандистської діяльності та прискорити дерадянізацію.
Щодо другого закону, то згідно із ним, для отримання громадянства України потрібно буде скласти іспити на знання української мови, історії України та Конституції.
Йдеться про іноземців та осіб без громадянства. Вони повинні будуть подавати письмову заяву про те, що в разі набуття громадянства зобов’язуються протягом двох років скласти іспити. Також потрібно буде подати документи про складання таких іспитів.
Як повідомляла «УМ», у березні Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому урядовий законопроєкт щодо умов прийняття до громадянства України. Тепер, щоб отримати паспорт громадянина України, необхідно скласти три іспити.
В історії України є чимало постатей, які власним героїчним чином назавжди уславили свої імена. >>
Митниця Києва передала Національному військово-історичному музею України двадцять історичних артефактів, вилучених із поштових відправлень. >>
Мармурову статую жінкиви падково знайшли в мішку для сміття поблизу грецького міста Салоніки: попередньо вік статуї — понад 2 000 років. >>
«Але дозвольте мені просто сказати, що однією з найганебніших сторінок в американській історії є відмова надати українцям зброю для самозахисту, в той час як Владімір Путін розриває їхню країну... >>
У Німеччині під час огляду старого бомбосховища ткацької фабрики у Грефенбройху німецькі дослідники раптом натрапили на напис українською. >>
У тимчасово окупованому Криму Україна перейменувала 22 географічних об’єкта - більшості з них повернуто історичні назви. >>