Київська міська рада перейменувала ще чотири міські об’єкти, назви яких пов’язані з російською федерацією та її сателітами.
За відповідні рішення в рамках дерусифікації проголосувала більшість депутатів у четвер, 2 березня, ввечері.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Офіційний портал Києва.
Зокрема, у Солом’янському районі столиці перейменовано вулицю Генерала Тупікова на вулицю Андрія Мельника – полковника Армії УНР, лідера Організації українських націоналістів (мельниківців).
Тоді як у Шевченківському районі вулицю Тургенєвську перейменовано на вулицю Олександра Кониського - автора духовного гімну «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».
А провулок Герцена відтепер називається провулок Бабин Яр.
В Оболонському районі дерусифіковано вулицю Аляб’єва – тепер це вулиця Гулаків-Артемовських, яку названо на честь родини визначних українських діячів ХІХ століття.
За словами заступника міського голови – секретаря Київради Володимира Бондаренка, у столиці міська влада спільно з громадськістю вже другий рік поспіль активно провадить процес деколонізації та дерусифікації міської топоніміки.
«Цей процес не може відбуватись без урахувань громадської думки, тому міська влада попередньо зібрала пропозиції, а потім провела рейтингове електронне голосування щодо перейменувань міських об’єктів. Мешканці зробили свій вибір, і на основі цих результатів депутатський корпус Київської міської ради приймає рішення.
Спільно ми позбуваємось назв вулиць, провулків, узвозів, проспектів та площ, які нам примусово нав’язала радянська влада. Київ – це столиця держави Україна, а не частина так званого великого СРСР. У місті-герої Києві не має бути топонімів, які возвеличують російську імперію та тоталітаристський режим», – наголосив пан Бондаренко.
Як повідомляла «УМ», днями вулиці Олексія Терьохіна у Подільському районі Києва повернули історичну назву - Троїцько-Кирилівська.
А у Шевченківському районі вулицю Багговутівську перейменовано на вулицю Загорівську – на честь історичної місцевості Києва Загорівщина.