Дерусифікація: у Києві перейменували вулицю Багговутівську на Загорівську

14:25, 22.02.2023
Дерусифікація: у Києві перейменували вулицю Багговутівську на Загорівську

Прощай, Багговутівська — тепер вона матиме назву Загорівська (Фото з відкритих джерел)

У Шевченківському районі міста Києва дерусифікація продовжується: вулицю Багговутівську перейменовано на вулицю Загорівську – на честь історичної місцевості Києва Загорівщина. 

 

Як інформує Україна молода, про це інформує пресслужба Київської міської ради.

 

У Київській міській раді зазначили, що в червні минулого року експертна комісія затвердила перелік об’єктів міського підпорядкування, яким доречно повернути історичні назви та назви історичних місцевостей, які відображають характерні або унікальні риси минулого та мають надзвичайну цінність для історії топонімічного ландшафту Києва. 

 

Вулиця Багговутівська виникла у середині XIX століття і у 1855 році була названа на честь російського генерала Олександра Багговута, який брав участь у придушенні Польського повстання 1830-1831 рр. проти російської імперії. З 1920-х рр. по 1991 рік кілька разів змінювала свої назви – вулиця 9 січня, Січнева, Маршала Будьоного. У 1991 році було відновлено її початкову назву. 

 

Нинішня назва – Загорівська – походить від назви урочища на Лук'янівці де бере початок вулиця. З метою деколонізації столичної топоніміки, відновлення та збереження історично сформованої топоніміки столиці шляхом електронного голосування в додатку «Київ Цифровий» 11 866 користувачів підтримали перейменування на честь історичної місцевості – Загорівська. 

 

За результатами голосування та на основі експертних висновків депутатський корпус Київської міської ради підтримав рішення щодо перейменування вулиці на честь історичної місцевості. 

 

Як відомо, у грудні 2022 року Київською міською радою було прийнято рішення про перейменування 32 вулиць, провулків та бульварів, назви яких пов’язані з Росією та радянським минулим.

 

Як повідомляла УМ, користувачі додатку «Київ Цифровий» підтримали чотири з п'яти пропозицій щодо перейменування вулиць та станцій метро у столиці, які були винесені на голосування. Зокрема, 76% користувачів підтримали перейменування станції метро "Дружби народів" на честь історичної місцевості "Звіринецька".