У Познані відновлено могилу підполковника УНР Володимира Василіва
У Познані відбулося відновлення поховання підполковника УНР Володимира Василіва. >>
Проспект Берестейський в районі Шулявки у Києві. (kyivcity.gov.ua)
Київрада перейменувала ще понад 30 вулиць, провулків, проспектів та бульварів, назви яких були пов'язані з росією та радянським минулим.
Зокрема, в рамках декомунізації та дерусифікації так званому проспекту Перемоги повернули історичну назву – Проспект Берестейський. Тоді як площа Перемоги відтепер знову має історичну назву - площа Галицька.
Як інформує Україна молода, відповідне рішення ухвалила більшість Київради під час засідання у четвер, передає офіційний портал Києва.
«У Києві триває процес дерусифікації. Ми позбавляємося радянських назв та символів, пов’язаних з країною агресором. І це важливо. Особливо під час варварської війни, якою росія намагається знищити Україну та українців. Ми повинні прибрати й забути старі радянські та російські назви назавжди. А натомість називати наші вулиці іменами наших героїв, зокрема, героїв сучасної російсько-української війни», – зазначив мер столиці Віталій Кличко.
І додав: «Нашу культуру і нашу історію росії не вдасться вкрасти та знищити. Кияни вже пишаються новою назвою бульвару Дружби Народів, який тепер носить ім’я фундатора української армії Миколи Міхновського, а також новою назвою вулиці Московської, що стала вулицею Князів Острозьких».
Зауважимо, що Київрада також перейменовала:
– провулок Мічуріна на провулок Болсуновський,
– Брест-Литовське шосе на Берестейське шосе,
– вулиця Петрівська у вулицю Вознесенський Яр.
На наступному засіданні планують перейменувати одну з вулиць, яку мешканці Києва пропонують назвати ім’ям великого друга України — Вахтанга Кікабідзе.
Мер Києва додав, що столиця очікує на рішення Мінкульту, яке дозволить прибрати і пам'ятник одному з військових ватажків більшовиків - Щорсу, на чому давно наполягають кияни.
«Разом з тим, отримавши законні підстави – рішення Міністерства культури, вчора у Києві демонтували пам'ятник радянському льотчику Чкалову. А сьогодні прибрали пам'ятник радянському воєначальнику Ватутіну», - додав Віталій Кличко.
Нагадаємо, минулого року в українській столиці "дерусифікували" кілька сотень об’єктів, назви яких були пов’язані з країною-агресором чи СРСР. Загалом було перейменовано 237 вулиць, проспектів та бульварів, чиї назви були пов’язані з країною-агресором чи радянським минулим.
Як повідомляла «УМ», жителі Києва проголосували за перейменування столичних станцій метро "Дружби народів" на "Звіринецька", а "Площа Льва Толстого" на "Площу Українських героїв".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Думка історика Олександра Алфьорова. Чому знесли пам’ятник Чкалову в Києві
У Познані відбулося відновлення поховання підполковника УНР Володимира Василіва. >>
У Батурині, у Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця», презентували постійно діючу виставку «Пилип Орлик. >>
В Україну повернулося «Скіфське золото» — протягом девʼяти років експонати зберігалися в Нідерландах. >>
Україна юридично встановила чисельність жертв Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років. Відбулося це через 32 роки після проголошення незалежності України та на 90 році після скоєння самого злочину. >>
Сьогодні, 22 листопада день пам'яті Михайла Максимовича, одного з найосвідченніших людей ХІХ ст. >>
Музей Алларда Пірсона в Нідерландах та Міністерство культури домовились про повернення «скіфського золота» в Україну. >>