Скоропадський проти Омельченка: кияни підписують петицію проти перейменування вулиці
Петицію щодо недопущення перейменування вулиці Павла Скоропадського на вулицю Олександра Омельченка створили кияни. >>
Відтепер білорусам забороняється "кричати "Жыве Беларусь!" (svaboda.org)
Режим диктатора Олександра Лукашенка продовжує боротьбу з національними символами. Після фактичної багаторічної заборони на використання білорусами історичного біло-червоно-білого прапора, режим узявся за патріотичні гасла.
Так, МВС Білорусі внесло до списку нацистської символіки та атрибутики гасло "Жыве Беларусь!" і відгук "Жыве".
Як інформує Україна молода, відповідну постанову №271 опубліковано на Національному правовому порталі республіки Білорусь.
Мотивація в документі звучить, що нібито це гасло "30-ї дивізії Ваффен-СС (російська №2, вона ж білоруська №1), яка складалася в основному з колишніх бійців частин "Білоруської національної оборони", використовувалася в антипартизанських операціях".
Відтепер білорусам забороняється "кричати "Жыве Беларусь!" і відповідати "Жыве" з підняттям правої руки з витягнутою долонею.
Втім, незрозуміло, чи є "нацистським" вигук без підняття правої руки, і набагато популярніша відповідь: не "Жыве!", а "Жыве вечна!", пише білоруська служба "Радыё Свабода".
Нагадаємо, на акціях протесту 2020 року сотні тисяч людей скандували патріотичні гасла, які давно стали традиційним привітанням у білоруських патріотичних колах.
Нинішня влада Білорусі вже багато років намагається за допомогою пропаганди представити національні символи Білорусі, що з'явилися задовго до Другої світової війни, як символ нацистів. При цьому факт тісної військово-політичної співпраці СРСР і нацистської Німеччини перед війною замовчується.
У сучасному вигляді гасло "Жыве Беларусь!" уперше прозвучав у вірші найвідомішого білоруського письменника Янки Купали, написаному в 1905-1907 роках - "Гэта крык, што жыве Беларусь":
"А вот як не любіць гэта поле, і бор,
І зялёны садок, і крыклівую гусь!..
А што часам тут страшна заенча віхор, —
Гэта енк, гэта крык, што жыве Беларусь!".
Як повідомляла «УМ», самопроголошений президент Олександр Лукашенко боїться соціального вибуху в Білорусі, тому й не поспішає оголошувати в країні мобілізацію на вимогу Москви.
Петицію щодо недопущення перейменування вулиці Павла Скоропадського на вулицю Олександра Омельченка створили кияни. >>
Воєнний геноцид під назвою «денацифікація України», який кремль розпочав у лютому минулого року, оживив процес визнання аналогічним злочином влаштований радянським режимом Голодомор. >>
Телеканал 1+1 готує телевізійний сюжет про обставини звільнення й поновлення на посаді гендиректора Національного музею Голодомору-геноциду. Це – голова Національної асоціації дослідників Голодомору-геноциду українців Олеся Стасюк. >>
Повстання політичних в'язнів у Норильську було наймасовішим і найтривалішим в історії ГУЛАГу. В ньому брали участь усі відділення «Горлагу» і два відділення «Норильлагу», а загальна кількість повсталих становила понад 20 тисяч осіб. >>
Політв'язні доби СРСР та борці за незалежність України отримають надбавку до пенсії у розмірі 4200 гривень на місяць з подальшою індексацією. >>
Конституційна більшість Верховної Ради проголосувала за встановлення 8 травня Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років. >>