Звернення до совісті. Активісти закликають до доброчесності при створенні військового некрополя
Військовослужбовці Сил оборони України, родичі загиблих військових >>
Виставка «Голодомор і повторний геноцид» показує, які злочини чинилися проти українського народу у 30-ті роки минулого століття
У Польщі в музеї «Королівські Лазєнки» відкрилася виставка про голодомор в Україні «Голодомор і повторний геноцид», яка демонструє злочини радянської влади проти українців у 30-х роках минулого століття.
Як інформує Україна молода, про це інформує Посольство України в Польщі у Фейсбуці.
«Пам'ять про геноцид, вчинений комуністичною владою СРСР проти українського народу, набуває особливого значення сьогодні, коли Росія вкотре намагається вчинити геноцид в Україні, викрадаючи зерно, блокуючи українські порти, руйнуючи критичну інфраструктуру, спричиняючи продовольчу кризу світового масштабу», – заявив під час відкриття виставки посол України в Польщі Василь Зварич.
Виставка демонструє злочини радянської влади проти українського народу у 30-х роках минулого століття, які штучно спричинили голод в Україні.
Її відкрито завдяки співпраці Національного музею Голодомору-геноциду в Києві з музеєм історії Польщі, музеєм «Королівські Лазєнки» та Польським Інститутом у Києві.
На відкритті виставки також була присутня група українських музейних працівників, які перебувають з робочим візитом у Польщі, які подякували Польському Народу за підтримку України.
Нагадаємо, посол України в Польщі Василь Зварич і дипломати Посольства у День захисників і захисниць України поклали квіти та запалили свічки біля пам'ятної таблиці борцям за Європейську Україну та в місцях спочинку воїнів Армії УНР у Варшаві.
Як повідомляла УМ, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернувся до парламентів усіх держав із закликом підтримати Україну, визнавши штучний радянський Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом.
Військовослужбовці Сил оборони України, родичі загиблих військових >>
Списками місць для пошуку та ексгумації останків жертв історичних конфліктів обмінялися Україна та Польща. >>
Сьогодні 189 років з дня народження видатного діяча української науки та культури — Павла Гнатовича Житецького. >>
У бою 3 січня 1921 р. біля залізничної лінії Бобринська – Помічна загинув чорноліський отаман Микола Кібець-Бондаренко. >>
У 1978 році 28 грудня в жахливих муках помер 51-річний Гелій Снєгирьов – письменник, кінорежисер, кіносценарист та журналіст, правозахисник- дисидент. >>
"Розсекречені документи з архівів радянського КДБ поставили крапки над "і" у біографії одного з найвідоміших українських поетів-шістдесятників і знаменитого "прораба" горбачовської перебудови Віталія Коротича. >>