Страта «реформатора». Історія падіння кривавого чекіста Лаврентія Берії
Двадцять шостого червня 1953 року на засіданні Президії ЦК Компартії група генералів заарештувала першого заступника глави уряду й очільника МВС Лаврентія Берію. >>
Громадянин України повинен знати не лише українську мову, але й українську історію. (Фото з відкритих джерел)
Українське громадянство можна отримати лише за умови складання іспитів з мови та історії. Відповідний проєкт закону підтримали 309 народних депутатів.
Як інформує Україна молода, про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк в Телеграм.
Йдеться про законопроєкт №7606. Згідно з ним, запроваджується норма надання громадянства за результатами складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою. Документ вже підтримано в першому читанні.
Законопроєктом пропонується зобов’язати протягом двох років з моменту прийняття до громадянства України складати вищезазначені іспити.
На початку липня президент Володимир Зеленський відповів на петицію щодо обов’язкового іспиту для отримання громадянства України, яку створили 23 травня. Він доручив прем’єр-міністру Денису Шмигалю опрацювати питання, яке потребує законодавчого врегулювання.
Автор петиції, Віталій Капустян, наголошував, що кандидати на отримання громадянства мають показати свою повагу і справжній інтерес до набуття громадянства України, а не тільки надати документи. Також він пропонував зобов’язати кандидатів вивчати гімн України.
Кабінет Міністрів України вніс проєкт закону до Верховної Ради ще у липні. Шмигаль пояснював ініціативу тим, що російський широкомасштабний напад на Україну вніс “корективи у ставлення держави до інституту громадянства України, зокрема щодо встановлення додаткових умов для прийняття до громадянства України”.
Як відомо, Петиція, котрою закликали заборонити росіянам здійснювати творчу професійну діяльність в Укран#, набрала необхідну для розгляду кількість голосів.. Її підписали понад 25 тисяч осіб.
Народний депутат України Олексій Гончаренко подав до Верховної Ради України проєкт постанови про розірвання дипломатичних відносин з Іраном та визнання його державою- спонсором тероризму.
Як повідомляла УМ, украінський парламент визнав Чеченську Республіку Ічкерію тимчасово окупованою Росією територією та засудив геноцид чеченського народу.
Двадцять шостого червня 1953 року на засіданні Президії ЦК Компартії група генералів заарештувала першого заступника глави уряду й очільника МВС Лаврентія Берію. >>
Народ скаже — як зав’яже. У народній пісні без сентиментів прямолінійні автори: «Катерино, вража бабо (суко),//Що ти наробила?//Край веселий, люд хрещений//Та й занапастила». >>
Більшовики 29 червня 1919-го розстріляли в Одесі колишнього українського військового міністра, 61-річного Олександра РОГОЗУ, за відмову перейти на бік Червоної армії. >>
Кабінет міністрів України 27 червня призначив Олександра Алфьорова головою Українського інституту національної пам’яті. >>
Перші спроби вдосконалити та унормувати діяльність у сфері погоди з’явились наприкінці XIX століття. >>
Архітектори, історики, військові та дослідники культури на V Міжнародному фестивалі архітектури та мистецтв «Вежа» заявили про глибоку кризу в організації всеукраїнського місця пам’яті полеглих захисників. >>