Чутлива тема: у Варшаві Сибіга домовлявся про ексгумацію жертв Волинської трагедії
Технічні кроки для розв’язання проблеми ексгумації загиблих під час Волинської трагедії обговорили Україна і Польща. >>
Віктор Ющенко особисто зустрічав нові експонати, які засвідчують українську звитягу на полі бою. (Фото УМ)
«Україна молода» неодноразово повідомляла читачам про будівництво музейного комплексу «Код нації» у Нових Безрадичах на Київщині, яким опікується третій президент України Віктор Ющенко.
Експонати для майбутнього музею Віктор Андрійович збирає вже кілька десятків років. Тут же знаходиться і головна гордість Ющенка – хата Тараса Шевченка, побудована за кресленнями Кобзаря.
Як стало відомо «Україні молодій» з ексклюзивних джерел, днями комплекс поповнився чотирма новими експонатами, які перебуватимуть на майданчику перед входом на територію музею під відкритим небом.
Йдеться про чотири одиниці військової техніки росії, знищеної захисниками України під час битви за Київ.
Зокрема, це спалений російський танк, а також ворожа САУ та дві рашистські БМП.
За даними «УМ», ця трофейна техніка ще кілька днів тому експонувалася на Хрещатику з нагоди 31-річчя Незалежності України.
Але третій президент України домовився з організаторами виставки на головній вулиці столиці та з керівництвом Міністерства оборони України про те, що чотири експонати з Хрещатика відтепер експонуватимуться у Нових Безрадичах.
Господар комплексу – Віктор Ющенко особисто зустрічав нові експонати, завантажені на платформи, які засвідчують українську звитягу на полі бою.
Нині вони стоять перед музейним комплексом на фоні церкви і кожен бажаючий може їх оглянути.
Нагадаємо, нещодавно у Віктора Ющенка народився п'ятий онук Андрій.
Як повідомляла "УМ", українці переважо позитивно сприйняли трофейний "парад" російської військової техніки на Хрещатику.
Технічні кроки для розв’язання проблеми ексгумації загиблих під час Волинської трагедії обговорили Україна і Польща. >>
Розкопки унікального для Східної Європи об’єкту — залишків майстерні з виготовлення смальти (з неї робили мозаїки) для Успенського собору лаври, завершилися в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра». Ця майстерня була побудована майже 1000 років тому. >>
Жахливий вересень 1941 року. На зміну окупантам московії в столицю України ввійшли окупанти з гітлерівської Німеччини. >>
У рамках офіційного візиту Міністра культури та стратегічних комунікацій України Миколи Точицького до США, 23 вересня, американська сторона передала культурні цінності, викрадені росією, які походять з тимчасово окупованих територій України. >>
Цій скульптурі майже 1000 років і вона опинилась під загрозою знищення російськими окупантами. Евакуація супроводжувалась вибухами КАБів. >>
Нові назви отримають 4 райони, 10 міст, 56 селищ, 261 село. >>