У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Освячення будівництва Всеукраїнського храму-пантеону на честь загиблих у російсько-українській війні на Тернопільщині. (suspilne.media)
Будівництво Всеукраїнського храму-пантеону на честь загиблих у російсько-українській війні розпочали небайдужі патріоти та благодійники в селі Лішня Кременецького району Тернопільської області.
Як інформує Україна молода, про це розповів священик ПЦУ отець Андрій Любунь, передає Суспільне.
За його словами, храм будують поруч з каплицею, яку звели в селі на початку війни – у 2014 році. Зараз там зберігають гранітні плити з іменами українських бійців, які загинули, захищаючи Україну.
Священник каже, що кількість плит збільшується і вони не вміщаються в каплицю, тому вирішили будувати храм.
«Будівництво, яке розпочалося тут, воно підкріплює віру в перемогу, віру в майбутнє України. Бо будь-яка держава, яка не шанує своїх полеглих героїв є приреченою. І це місце, тут за задумом має бути великий комплекс, реабілітаційний центр», – каже отець Андрій Любунь.
Також поруч будують дерев’яну дзвіницю в пам’ять про загиблих бійців з Івано-Франківщини. Матеріал пожертвували благодійники з Івано-Франківської області. Висота буде 13 метрів.
«Я майже щотижня буваю на фронті. Коли починав це будівництво, я радився з хлопцями і вони сказали: “Не думай, не вагайся, починай будувати, перемога за нами.
Тому от власне це, що надихнуло мене – це бажання хлопців перемогти, воля, вірять в те, що вони переможуть. Військові більше вірять в нашу перемогу, ніж ми тут цивільні, на місці. Завжди кажу, що я їду на фронт, щоби пройти реабілітацію, підзарядитися цією енергією переможною. Перемога за нами, однозначно. Слава Україні!», – розповів пан Андрій.
Храм будується за кошти благодійників та родин померлих воїнів. Проекти для будівництва розробляє дружина бійця Правого Сектора, Наталія. Робить це безкоштовно. Плити, яких у капличці сотні – робить отець Андрій Любунь разом з батьком загиблого бійця з 95-ї бригади Володимиром.
Списки загиблих передають родини бійців.
Нагадаємо, щороку в селі Лішня поблизу каплички відбувається триденна Всеукраїнська проща родин загиблих у російсько-українській війні. Цього року її планують провести 5 серпня. Через воєнний стан вона триватиме тільки один день і з обмеженою кількістю людей.
Як повідомляла «УМ», наприкінці минулого року в Конотопі на Сумщині відкрили оновлений Пантеон національної пам’яті.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>