У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова. (facebook.com/edzhaparova)
Росія протягом трьох місяців так і не подала касаційну скаргу на рішення Верховного суду Амстердаму про колекцію так званого «скіфського золота», яке належить Україні.
Термін подачі касації спливає вже за кілька днів – 26 січня.
Відсутність оскарження з боку РФ, яка окупувала Крим, дає надію, що артефакти незабаром повернуться в Україну.
Як інформує Україна молода, про це заявила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час дискусійної панелі «Культурний вимір російсько-українського збройного конфлікту: державна політика та інструменти захисту» у четвер, 20 січня.
«Хотіла б сконцентруватися на рішенні про «Скіфське золото» – справу, про яку ви всі знаєте… Апеляція нещодавно прийняла рішення, що ці об'єкти мають бути повернені Україні, і 26 січня цього року спливає термін касаційного оскарження, його досі немає. Власне, у нас є надія на повернення цих культурних цінностей в Україну», - сказала пані Джапарова.
Як повідомляла «УМ», Апеляційний суд Амстердама 26 жовтня оголосив рішення у справі про колекцію «скіфського золота». Воно було ухвалено на користь України.
Цього ж дня представники РФ заявили, що подаватимуть касаційну скаргу до Верховного суду Нідерландів на рішення Апеляційного суду Амстердама щодо «скіфського золота».
При цьому ще 14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв мають повернути в Україну. Рішення було ухвалено на основі конвенції ЮНЕСКО.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>