У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Понад 500 експонатів з виставки «Крим: золото і таємниці Чорного моря» вже більше шести років не повертають Україні.
Росія змінила юридичну компанію, що представляє інтереси музеїв, найнявши «одну з найсильніших і найдорожчих компаній» у Нідерландах задля штучного розтягування судового процесу в Амстердамі про повернення колекції «скіфського золота» Україні.
Ця компанія свого часу захищала інтереси «Газпрому», а нині відстоює позицію, що Нідерланди мають повернути артефакти кримським музеям.
Як інформує «Україна молода», про це повідомила заступник міністра МЗС України Еміне Джапарова в ефірі каналу «Дім».
«Так, це нескінченний процес. Я розумію, що його штучно розтягує Росія в просторі й часі, як нібито її там офіційно немає», –прокоментувалазаступникміністра.
За її словами, зараз відбувається подача контраргументів.
«Українська позиція з точки зору права є дуже сильною. Шанси української сторони дуже великі, тому що ті документи, на які спираємося ми, кажуть, що скіфське золото, артефакти –цемайноУкраїни, анекримськихмузеїв», –зазначилапані Джапарова.
Раніше російські державні ЗМІ повідомили, що Апеляційний суд Амстердама проведе 2 вересня слухання з питання відводу судді у справі про "скіфське золото". Українська влада не коментувала це повідомлення.
У вересні 2019 року Україна також заявляла відвід головуючому судді Апеляційного суду міста Амстердама у справі про повернення колекції "скіфського золота".
ДОВІДКА «УМ»
Виставка «Крим: золото і таємниці Чорного моря», в якій налічувалося понад 500 експонатів з декількох музеїв Криму, проводилася в археологічному музеї Аллард Пірсона в Амстердамі з 7 лютого по 31 серпня 2014 року. Однак через анексію Росією Криму виставку не повернули в ці музеї.
Колективний позов про повернення експонатів до музею Аллард Пірсона подали чотири кримські музеї. Українська влада заявила, що артефакти не є власністю музеїв, а належать державі Україна. Музей в Нідерландах вирішив не передавати експонати до рішення компетентного судді або угоди між сторонами.
Згодом Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 постановив повернути українській державі експонати виставки «Крим: золото і таємниці Чорного моря».
Але 28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на рішення суду щодо «скіфського золота».
У Києві очікують, що експонати повернуться в Україну після завершення всіх розглядів. Українська влада заявляла, що ці експонати повернуть до Криму лише після деокупації півострова.
Як повідомляла "УМ", пані Джапарова також повідомила, що в уряді підготували стратегію деокупації Криму.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>