Ватикану належить п’ять тисяч об’єктів нерухомості у світі

19:48, 25.07.2021
Ватикану належить п’ять тисяч об’єктів нерухомості у світі

Ватикану належить 4 051 об’єкт нерухомості в Італії та близько 1 120 об'єктів за кордоном (Фото з сайту Pixabay)

Ватикан вперше в історії оприлюднив інформацію про своє майно, вказавши, що володіє понад 5 тисячами об'єктів нерухомості в Італії і по всьому світу.

 

Як інформує Україна молода, про це пише The Guardian.

 

Розкрита Ватиканом інформація міститься у двох документах: консолідованому фінансовому звіті за 2020 рік для Святого Престолу та першому публічному бюджеті Управління майна Святого Престолу (APSA).

 

Зазначається, що Управління APSA є свого роду бухгалтерією, що керує нерухомістю та інвестиціями, виплачує заробітну плату та діє як відділ закупівель і відділ кадрів Святого Престолу.

 

Так, 30-сторінковий документ, оприлюднений APSA, показав, що Ватикану належить 4 051 об’єкт нерухомості в Італії та близько 1 120 об'єктів за кордоном, не враховуючи посольств Ватикану у всьому світі.

 

При цьому, лише близько 14% італійської власності Ватикану здавалися в оренду за ринковими цінами, а решта здавалися за зниженими, багато з них - церковним службовцям.

 

Близько 40% об’єктів власності Ватикану - це інституційні будівлі: такі як школи, монастирі та лікувальні заклади.

 

Оприлюднена документація показала, що APSA володіє інвестиційною нерухомістю у престижних районах Лондона, Женеви, Лозанни та Парижа.

 

Як повідомляла "УМ", раніше прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо попросив папу римського Франциска приїхати в Канаду і вибачитися за дії церковних шкіл-інтернатів для індіанців, де було знайдено останки діте