У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Знайдена монета - датується епохою правління римського імператора Октавіана Августа. (Фото Georgian National Museum)
У Сванетії - високогірному регіоні Грузії - знайшли викарбувану в 15 році до нашої ери монету епохи римського імператора Октавіана Августа.
Як інформує УМ, про це повідомили Новини-Грузія.
«Учені з'ясували, що цей денарій Октавіана Августа, досить рідкісного типу, був викарбуваний у 15 році до нашої ери на монетному дворі Лугдума - зараз на цій території розташоване місто Ліон у Франції», - йдеться в повідомленні.
Фахівці Національного музею Грузії у зв'язку з цією знахідкою підкреслили актуальність активних зв'язків Сванетії із зовнішнім світом у римський період.
«Інтердисциплінарне дослідження виявленого в Сванетії нумізматичного скарбу показало, що цей регіон, як невід'ємна частина Грузії, з політико-економічної та культурної точки зору, протягом величезного періоду часу підтримував тісні зв'язки як усередині країни, так і з зовнішнім світом», - підкреслили в музеї.
Додамо, що дещо раніше біля села Малі Підліски на Львівщині археологи знайшли чотири срібних і один субератний римських денарії I-II ст. н. е.
За словами експертів, ці монети потрапили на українські землі зі Стародавнього Риму. У I-II ст. н. е. племена, які жили на території України, користувалися ними як засобом платежу. Це одні з перших монет, які місцеве населення використовувало як гроші, а не як прикраси.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>