У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Пам'ятник Данте Аліг’єрі у Флоренції.
Італійські експерти-юристи планують виправити судову помилку, в результаті якої видатного поета епохи Відродження Данте Аліг’єрі з політичних мотивів вигнали з міста Флоренція понад 700 років тому – у січні 1302 року.
Вигнання «Верховного поета» доби Ренесансу сталося внаслідок партійної ворожнечі між чорними і білими гвельфами. Адже Данте був ще й політиком і працював одним із дев'яти правителів Флоренції, обраних у 1300 році.
Саме через цю високу посаду в нього й виникли проблеми: коли владу захопили "чорні гвельфи", усі правителі з числа "білих гвельфів", до яких належав Данте, були засуджені до вигнання. Поет до кінця життя так і не повернувся до рідного міста.
Як передає Україна молода, про це повідомляють італійські ЗМІ.
"Наша мета полягає в тому, щоб з огляду на нові докази, які можуть з'явитися, оцінити, чи можуть ці (три) вироки (проти Данте) бути предметом повторного розгляду або в ідеалі бути скасовані", - заявив адвокат по кримінальних справах Алессандро Траверсі у коментарі виданню на The Local.
Пан Траверсі запросив колег адвокатів, старших суддів та прокурорів, а також нащадків Данте та судді, який вигнав його з Флоренції, і запропонував відновити справу на конференції 21 травня 2021 року.
Відтак, граф Сперелло ді Серего Аліг'єрі, який є астрономом і прямим нащадком Данте, візьме участь у конференції разом із нащадком Канте де Габрієллі, судді, який заслав поета.
"Мені цікаво переглянути цю справу", - сказав нащадок судді Антуан де Габріеллі. І додав, що не буде наполягати на позиції свого пращура про те, що Данте винен.
Навіть якщо повномасштабний перегляд справи не вдасться здійснити, враховуючи всі практичні та юридичні питання, пан Траверсі наголошує на великому значенні символічного жесту виправдання Данте, який "юридично кажучи, для міста Флоренція все ще є особою з кримінальним минулим ".
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>