Залужний нагадав про знищення російського ВДК «Саратов» у Бердянську рік тому, відео
Головнокомандувач Валерій Залужний нагадав, що рік тому ЗСУ зруйнували міф про «невразливість російського флоту» у порту тимчасово окупованого Бердянська. >>
Унікальне поховання скіфського воїна, вік якого оцінюють у 2500 років, виявили археологи на Хортиці. (Фото Національного заповідника "Хортиця")
Унікальне поховання скіфського воїна, вік якого оцінюють у 2500 років, виявили археологи під час експедиції на території острова Хортиця у Запоріжжі.
Як повідомляє Україна молода, про це інформує Національний заповідник «Хортиця» у Запоріжжі в суботу.
«Поховання здійснено в земляній катакомбі, глибиною близько трьох метрів. Наші пращури доклали великих зусиль, аби поховання захистити від грабіжників, бо вхід до катакомби було закладено великою кількістю важких гранітних валунів», — повідомили в заповіднику.
Цікаво, що похований скіфський воїн, за давніми мірками, був гігантом — його зріст сягає приблизно 1,8 метра. Його приблизний вік - близько 40 років.
У похованні археологи на чолі з провідним науковим співробітником відділу охорони пам’яток історії, археології та природи, кандидатом історичних наук Дмитром Никоненком також виявили залізний ніж з кістяним руків’ям, рештки колчана з бронзовими стрілами та жертовну їжу.
Окрім того, як розповіли в заповіднику «Хортиця», над цим похованням у давнину наші пращури влаштували кромлех — коло із гранітних каменів — символ сонця, який відомий в культурах багатьох давніх народів.
Зауважимо, що два десятиліття тому на Хортиці на цьому ж місці вже знаходили цікаві скіфські поховання і жертовники, в яких виявили предмети побуту, античний посуд, прикраси та бронзове дзеркало скіфських модниць.
«Подібні знахідки на Хортиці свідчать про те, що острів був важливим скіфським місцем, де розташовувалось городище, повз яке проходили переправи та місце торгівлі із грецькими купцями», — зауважують в заповіднику.
Науковці додають, що завдяки дослідженням скіфких пам’яток на Хортиці розкриваються цікаві сторінки давньої історії України, про які збереглося дуже мало письмових свідчень.
Головнокомандувач Валерій Залужний нагадав, що рік тому ЗСУ зруйнували міф про «невразливість російського флоту» у порту тимчасово окупованого Бердянська. >>
Подібного дикунства гітлерівці вчилися саме в росіян, а в останніх подібні традиції закладалися з самого початку спроби їхнього державного правління. Це варварство примножилося ще й багатостолітнім пануванням Золотої Орди >>
Кам’янець-Подільський через 104 роки згадує, як 24 березня 1919-го із Залізничного вокзалу міста поїхала у світове турне капела Олександра Кошиця, щоб відстоювати українськими піснями існування УНР. >>
На жаль, уже й наше покоління не з книг і кінофільмів, а з трагічної реальності знає, що таке війна. >>
Депутати Київської обласної ради на засіданні 21 березня визначили нову дату заснування Київщини як адміністративно-територіальної одиниці. >>
Підсумки 7-го творчого конкурсу «РОЗУМфест» серед талановитої молоді з нагоди 295-ї річниці з дня народження гетьмана України Кирила Розумовського підбили і оголосили у Батурині на Чернігівщині. >>