У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Унікальне поховання скіфського воїна, вік якого оцінюють у 2500 років, виявили археологи на Хортиці. (Фото Національного заповідника "Хортиця")
Унікальне поховання скіфського воїна, вік якого оцінюють у 2500 років, виявили археологи під час експедиції на території острова Хортиця у Запоріжжі.
Як повідомляє Україна молода, про це інформує Національний заповідник «Хортиця» у Запоріжжі в суботу.
«Поховання здійснено в земляній катакомбі, глибиною близько трьох метрів. Наші пращури доклали великих зусиль, аби поховання захистити від грабіжників, бо вхід до катакомби було закладено великою кількістю важких гранітних валунів», — повідомили в заповіднику.
Цікаво, що похований скіфський воїн, за давніми мірками, був гігантом — його зріст сягає приблизно 1,8 метра. Його приблизний вік - близько 40 років.
У похованні археологи на чолі з провідним науковим співробітником відділу охорони пам’яток історії, археології та природи, кандидатом історичних наук Дмитром Никоненком також виявили залізний ніж з кістяним руків’ям, рештки колчана з бронзовими стрілами та жертовну їжу.
Окрім того, як розповіли в заповіднику «Хортиця», над цим похованням у давнину наші пращури влаштували кромлех — коло із гранітних каменів — символ сонця, який відомий в культурах багатьох давніх народів.
Зауважимо, що два десятиліття тому на Хортиці на цьому ж місці вже знаходили цікаві скіфські поховання і жертовники, в яких виявили предмети побуту, античний посуд, прикраси та бронзове дзеркало скіфських модниць.
«Подібні знахідки на Хортиці свідчать про те, що острів був важливим скіфським місцем, де розташовувалось городище, повз яке проходили переправи та місце торгівлі із грецькими купцями», — зауважують в заповіднику.
Науковці додають, що завдяки дослідженням скіфких пам’яток на Хортиці розкриваються цікаві сторінки давньої історії України, про які збереглося дуже мало письмових свідчень.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>