Посол Мельник закликав Німеччину переглянути шкільні програми з історії

10:59, 29.06.2020
Посол Мельник закликав Німеччину переглянути шкільні програми з історії

Андрій Мельник закликав до спорудження у Берліні меморіалу українським жертвам війни.

Посол України у Німеччині Андрій Мельник закликав до перегляду німецьких шкільних програм з історії, оскільки зараз в них відсутня інформація про історичну відповідальність Німеччини перед Україною.

 

Як інформує УМ, про це він сказав в інтерв’ю Tagesschau.

 

Посол висловив жаль, що у німецькій культурі пам’яті не практикується різниця поміж народами Радянського Союзу та їхнім власним досвідом історії.

 

"Коли мій син відвідував берлінську гімназію, він був шокований тим, що під час уроків історії на тему нацистського режиму він не почув [на лекціях] і не прочитав [у підручниках] жодного слова ані про Україну, ані про історичну відповідальність Німеччини перед Україною" - сказав Мельник.

 

Тому посол закликав до опрацювання цієї забутої історичної глави – як в школах, так і серед громадськості , а також до спорудження у Берліні меморіалу українським жертвам війни.

 

Як повідомлялося, МЗС Німеччини підтримує спорудження в Берліні меморіалу пам'яті загиблих у Другій світовій війні українців. 

 

Як повідомляла УМ, колишній канцлер Німеччини і голова ради директорів компанії "Роснефть" Герхард Шредер завів подкаст і у першому випуску образив посла України в Німеччині Андрія Мельника, обізвавши його карликом.

 

Шредера роздратувала критика на його адресу з боку дипломата після того, як ексканцлер сказав, що Крим ніколи не повернеться до України.