День Героїв Небесної Сотні: на Інститутській вивісили банер «Росія почала війну тут»

09:22, 20.02.2020
День Героїв Небесної Сотні: на Інститутській вивісили банер «Росія почала війну тут»

Сьогодні, 20 лютого, у день пам'яті Героїв Небесної Сотні, на вулиці Інститутській, де 6 років назад відбувались масові розстріли учасників Революції Гідності, вивісили банер з написом "Росія почала війну тут"

 

Відповідне фото виклав у Facebook громадський активіст Андрій Юсов.

 

"Ранок на Майдані. Світ має пам'ятати. Сподіваюсь, що президенту правда очі не колотиме", - підписав він світлину.

Сьогодні в Україні день пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Саме в ці дні, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.
 

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.
 
 
 
 
105 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців - громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.
 
 

 

 
Небесна сотня стала прикладом самопожертви в ім'я вищих ідеалів, одним із яких була гідність.
 

...Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символ Свободи. Саме тому Революцію Гідності, як і протестний рух 2004 року, і Революцію на граніті, можна вважати продовженням Української революції та визвольних змагань часів Другої світової війни. Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. Гідність, свобода, відвага, єдність, честь стали одними з головних об’єднавчих цінностей Революції Гідності.
 
 
 
Сьогодні в багатьох містах України проводяться меморіальні заходи, присвячені пам'яті загиблих героїв.