У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Рештки обезголовленого жителя Помпеїв підтверджують потужну силу виверження Везувію.
Археологи знайшли рештки людини з міста Помпеї, яку обезголовила величезна скеля під час виверження вулкана Везувій у 79 році нашої ери.
Ймовірно, жертва тікала від виверження, яке зруйнувало це місто і забрало життя більшості його жителів.
Про це повідомляє ВВС.
Вчені припускають, що під час втечі людина отримала травму ноги, а вже потім її розчавив величезний камінь.
Археологи із Помпеїв кажуть, що виявили ознаки кісткової інфекції в нозі, яка могла б завадити жертві втекти від небезпеки.
Під час виверження вулкана над містом вибухнула величезна хмара з гарячого газу й фрагментів скелі, яку ще називають пірокластичними потоками. Ці потоки вбивали людей прямо на місці та перетворювали їхні тіла в попіл.
Археологи вважають, що це був чоловік у віці 30 років. На думку вчених, потужність виверження вулкана була настільки сильною, що вона підняла величезну скелю і кинула її на жертву. Камінь роздавив верхню частину тіла біля горла та відтяв голову.
Археолог Массімо Осанна вважає, що скелет є "винятковою знахідкою". Це, за словами вчених, допоможе вивчити людей, які жили в той давній період та намагалися врятуватися від виверження Везувію.
Це останнє відкриття є частиною свіжих розкопок у Помпеях, які ведуться за допомогою сучасних технологій.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>