У багатьох парках Києві в останні роки у травні кияни перестали спостерігати присутність і чутим співи солов’їв. Фахівці пов’язують це з екоцидом, який своєю діяльністю вчиняють окремі комунальні підприємства міста, що відповідальні за благоустрій та впорядкування територій.
Як інформує УМ, про це повідомили на сайті Київського еколого-культурного центру.
«Відповідь дуже проста: справа в тому, що солов’ї свої гнізда будують на землі або дуже низько в кущах. Але вже у травні Київ захоплює антиекологічна «епідемія» глобального сінокосіння, коли гнізда солов’їв гинуть під сінокосарками працівників «Київзеленбуду», КП « Плесо» та ЖЕКів», — пояснюють екологи.
По суті, підкреслюють вони, те, що творять у Києві перелічені комунальні підприємства за допомогою сінокосіння, це — справжній екоцид.
Як зазначають фахівці, особливо шкідливий систематичний покіс трав. На жаль, були випадки, коли косильники просто не помічали кладку і проходили тримером прямо по гніздах.
Оскільки злітки (пташенята, які вчаться літати) солов’їв, горобців та багатьох інших птахів годуються комахами, а через надмірну стрижку газонів, а найчастіше — вибривання їх налисо, комахи у місті майже зникли. А з ними — і птахи та інші тварини, які перекочували до інших місць у пошуках більш сприятливих для себе умов життя та їжі.
“Що ж до кущів, то в рамках проведеної нині В. Кличком тотальної гламуризації міських парків, кущі практично повністю вирубуються. Наприклад погляньте на парк КПІ, він стоїть весь лисий, без кущів. Або інший приклад. У Гідропарку біля Венецинського мосту біля невеликої затоки знаходився “Солов,їний гай”, де весна співали десятки солов’їв. І так голосно, що звичайну людську мову не було чути. Але років п’ять тому КП “Плесо” всі кущі в “Солов’їному гаю” варварськи вирубало. Тепер солов’їв там нема.
Торік Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) обстежив стан орнітофауні у київських парках. Воно виявилося дуже бідним, видове різноманіття птахів у київських парках у середньому в 10 разів менше, ніж скажімо, у національному парку “Голосіївський”, де немає сінокосів, викорчовування кущів та рубання старих дуплистих дерев.
Особливе знищення дикої природи в парках та інших зелених зонах Києва відбувається в основному під час так званих «реконструкцій», а точніше «гламурізацій» парків (парк Наталка, парк КПІ, парк Перемога та ін.), багато видів птахів, кажанів, а також білки і куниці позбавляються своїх місць проживання, харчування та гніздування.
На жаль, в результаті вирубки старих, дуплистих дерев (багато птахів, а також білок, кажанів живуть у дуплах), псевдокронування, масової підрізки та викорчування кущів багато видів тварин позбавляються місць для виведення потомства та годівлі”, - зазначили в центрі.
Варто також наголосити, що з території столичних парків, скверів та лісопаркових зон в останні роки почали масово зникати білки.
Як повідомляла УМ, Либідь планують «скувати» бетоном: Кличко відреагував на петицію.