У Кропивницькому декомунізували стелу на в’їзді до міста з миколаївського напрямку: невідомі частково демонтували стару назву міста Кіровоград.
Як інформує УМ, про це повідомляють місцеві ЗМІ.
Старі іржаві літери при в’їзді до міста з невідомих причин лишались на своєму місці попри закон Про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки, ухваленого Верховною радою України шість років тому - 9 квітня 2015 року.
Окрім того, 14 липня 2016 року на зміну радянській назві обласний центр отримав українську - Кропивницький.
Замість того, щоб демонтувати стару назву, наприкінці листопада 2020 року під час ремонтних робіт з облаштування розв’язки на кільці літери залишили, пофарбувавши в червоне.
Андрій Максюта, на той час керівник місцевої спецінспекції, на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив, що ця стела «безхозна» і перебуває на межі, що розділяє територію двох сільські рад.
"Кільце на Бобринецькому в‘їзді в місто Кропивницький - не на комунальній землі міста. На кільці чітко проходить межа двох сільських територій - Соколівської і Первозванівської. Нині це території об’єднаних територіальних громад. Стела з назвою «КІРОВОГРАД» на території однієї з них. Але... Вона - безхозна. Нема її ні в кого на балансі", - написав Максюта.
За його словами, ремонтні роботи на кільці виконувало одне з держпідприємств в межах реалізації Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні.
Тоді керівник місцевого «Руху опору капітуляції» Дмитро Сінченко заявив, що планують демонтувати «безхозний Кіровоград», проте дає шанс місцевій владі виконати закон і прибрати літери самостійно.
Наразі шість літер від комуністичної назви міста зрізані та складені під стелою таким чином, що замість колишньої назви міста з'явився напис: «Кіров – гад». Керівник «Руху опору капітуляції» - Кропивницький свою причетність до цієї акції заперечує.
Нагадаємо, у Кропивницькому залишаються не декомунізованими кілька пам'ятників радянського періоду. У міській раді Кропивницького заявляють, що демонтаж двох з них: «Комсомольським поколінням» та «Героям громадянської та Великої Вітчизняної війни» обійдеться бюджету від 1,5 до 1,8 млн грн. кожного.
Відкриття STEM-простору і медіацентру, а також встановлення на центральній площі великого телеекрана внесли знакові корективи у життя Знам’янської громади, що на Кіровоградщині. >>
У ЗСУ створено підрозділ, який координуватиме дії, спрямовані на захист, збереження та запобігання знищенню об'єктів культурної спадщини, які можуть опинитися під загрозою внаслідок бойових дій - підрозділ із захисту культурної спадщини. >>
У Компаніївській громаді Кіровоградської області відкрили гурток, де діти можуть навчитися і самостійно запрограмувати, скласти і роздрукувати на 3D-принтері власні роботизовані моделі. >>
На розробку проєктної документації для демонтажу 12 пам’ятників, які містять імперську та радянську символіку Одеська міськрада виділила 200 тис. гривень. >>