Зеленський підписав закон про «дембель» строковиків

17:04, 26.02.2024
Зеленський підписав закон про «дембель» строковиків

Зеленський намагається дистанціюватися від непопулярної мобілізації. (Фото Офісу президента)

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про демобілізацію строковиків, який раніше ухвалила Верховна Рада.

 

Як інформує Україна молода, про це свідчать дані з карти законопроєкту «Про внесення змін до глави ХІІ "Прикінцеві положення" Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо строків строкової військової служби.

 

"Військовослужбовці строкової служби, строк військової служби яких, встановлений частиною першою статті 23 цього Закону, закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені строки відповідно до частини дев'ятої статті 23 цього Закону звільняються з військової служби в запас у строки, визначені Указом Президента України", - йдеться в законопроєкті.

 

Закон про демобілізацію строковиків передбачає відстрочку від подальшої мобілізації в 12 місяців.

 

Зауважимо, що напередодні Зеленський прокоментував ще й законопроєкт щодо мобілізації. На його думку, надалі відповідальність за мобілізацію несуть депутати Верховної Ради.

 

"Щодо закону про мобілізацію. У самому запитанні вже сказали всі складнощі. 3 тисячі поправок. Ну, нехай депутати працюють і потім відповідають країні, що буде далі", - заявив президент.

 

Як повідомляла «УМ», президент Зеленський вперше озвучив дані про трати Сил оборони України за два роки після повномасштабного вторгнення росії: загинули 31 тисяча українських військових. Кількість поранених та зниклих безвісти глава держави озвучувати не став.