Полігон випробування нових технологій. Для влади людське життя не має цінності
На фоні того, як заявляє президент Зеленський, Україна немає чим відбивати балістику, і він цим, схоже, особливо не переймається, очікується ще одна загроза з ерефії. >>
Народна скупщина розпущена і готується до виборів. (rts.rs)
Президент Сербії Александр Вучич розпустив парламент – Народна скупщина та призначив дострокові вибори та кілька місцевих виборів на 17 грудня.
Як інформує Україна молода, про це пише Reuters та сербські ЗМІ у середу.
Місцеві вибори пройдуть приблизно в 65 муніципалітетах, в тому числі в столиці – Белграді.
Попередні загальні вибори в Сербії відбулися у квітні 2022 року, наступні за графіком вибори до парламенту мали відбутися 2026 року.
«Шановні громадяни, бажаю вам щасливих виборів, ми живемо в складні для всього світу часи, в часи глобальних викликів, воєн і конфліктів, в часи, коли нам всім необхідно бути єдиними в боротьбі за збереження життєво важливих національних і державних інтересів Республіки Сербія, в часи, коли ми зіткнемося з численними тисками через відносини з Косово і Метохією та інші регіональні та світові проблеми», – сказав Вучич у своєму зверненні після оголошення виборів.
У понеділок, 30 жовтня, уряд Сербії направив президентові аргументовану пропозицію про розпуск Народної скупщини і призначення виборів депутатів.
Як заявив уряд, проведення нових парламентських виборів в теперішніх обставинах забезпечило б вищий ступінь демократії, зменшило б напруженість, створену між протилежними позиціями в суспільстві, відкинуло б винятковість і мову ненависті, а також підтвердило б право вільно висловлювати думки і погляди на певні політичні, економічні та інші питання, включаючи подальше утвердження європейських цінностей.
За словами експертів, вибори та відсутність парламенту, який працює, дозволять Вучичу виграти час і відкласти рішення щодо зв’язків із Косово. Також крок Вучича спрямований на зміцнення його власних рядів і реформування його Сербської прогресивної партії (SNS), популярність якої впала.
На фоні того, як заявляє президент Зеленський, Україна немає чим відбивати балістику, і він цим, схоже, особливо не переймається, очікується ще одна загроза з ерефії. >>
Також він утримається від зустрічей із протестувальниками, які вимагають його поновлення на посаді. >>
Коментуючи інцидент з російською ракетою, що впала у Люблінському воєводстві, Польський прем'єр Дональд Туск зазначив, що немає підстав, що саме Польща була її ціллю. >>
Президент України Володимир Зеленський і американський лідер Дональд Трамп у вівторок, 28 липня, зустрілися в Білому домі: головні теми перемовин — посилення української протиповітряної оборони та питання мирного врегулювання війни. >>
Декілька останніх днів соцмережі щедро демонтсрували удари безпілотників по логістичному центру (Валберіс) у російських Котовську та Електросталі. >>
На його переконання, Україна готова до миру на відміну від росії. >>