Василь Вірастюк склав присягу нардепа під вигуки «Ганьба»

10:48, 15.06.2021
Василь Вірастюк склав присягу нардепа під вигуки «Ганьба»

Вірастюк під викрики "Ганьба!" таки став депутатом.

Василь Вірастюк, представник «Слуги народу», вранці 15 червня склав присягу народного депутата в Верховній Раді.

 

«Присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю дотримуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників», - зачитав він текст присяги під крики "Ганьба!" зі сторони депутатів із групи «За майбутнє».

 

Як інформує УМ, Вірастюк реагував на вигуки опонентів з посмішкою.

 

Група "За майбутнє"  вважає, що мандат по праву мав би належати її кандидату Олександру Шевченку. Депутати із "За майбутнє" заявили, що цей мандат було вкрадено.

 

«Ви перевершили Партію регіонів», - заявив з трибуни після Вірастюка один із лідерів "За майбутнє" Ігор Палиця, звертаючись до "Слуги народу".

 

І додав: «Ви вкрали цю перемогу, ви обікрали народ Прикарпаття. Хочу вам, друзі мої, сказати, що народ України все пам'ятає і все бачить. І те, що у нього забирають, він обов'язково прийде і поверне собі».

 

 

Нагадаємо, що голосування в окрузі №87 відбулося ще 28 березня. Після закриття виборчих дільниць екзитполи показали, що кандидати Руслан Кошулинський, Василь Вірастюк та Олександр Шевченко набрали практично однакову кількість голосів. Офіційний підрахунок голосів супроводжувався судами, зміною голови окружкому, мітингами та залученням народних депутатів.

 

В решті решт 22 квітня ЦВК оголосила Вірастюка переможцем виборів з результатом 15 536 голосів. Шевченко, який згідно з цим протоколом набрав 15 114 голосів, з поразкою не погодився, і через деякий час рішення комісії було скасовано Верховним Судом.

 

19 квітня ЦВК склала другий протокол без врахування результатів голосування на шести проблемних дільницях. Відповідно до нього на виборах переміг Вірастюк, але уже з результатом 14 811 голосів проти 13 942 у Шевченка.

 

Верховний Суд знову скасував це рішення, та Велика палата Верховного Суду його відновила. Це дозволило ЦВК 9 червня врешті-решт зареєструвати Вірастюка депутатом.

 

28 березня також відбулися довибори у Верховну Раду у Донецькій області. Обраний там Андрій Аксьонов так само складав присягу під крики "Ганьба!".