Нардеп Одарченко «заробив» 8 років буцегарні
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
Відповідно до декларації пан Шкарлет зберігає 193 тисячі гривень та 50 тисяч доларів. (Фото міністерства освіти і науки України)
Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет задекларував нову квартиру в Чернігові та мільйони на рахунках своєї матері.
Як інформує УМ, про це свідчить декларація за 2020 рік, подана очільником МОН в березні.
Згідно з декларацією, за 2020 рік Шкарлет отримав близько 940 тисяч гривень зарплатні. З них 483 тисячі — в «університеті «Чернігівська політехніка», ректором якого Шкарлет був до грудня 2020 року.
Ще 440 тисяч Шкарлет отримав від МОНу як зарплату. Як відомо, з 25 червня 2020 року він тимчасово виконував обов’язків міністра, а 17 грудня став повноцінним очільником відомства.
Ще 1,7 тисячі гривень МОН заплатило Шкарлету як гонорар або інші виплати. «Чернігівська політехніка» — ще 15 тисяч за тією ж статтею.
Крім цього, задекларовано 68 тисяч гривень пенсії та 200 гривень бонусів на банківській карті матері міністра Людмили.
Шкарлет задекларував дві квартири. Одна розташована в Чернігові, площа — 76,9 кв.м. Нею володіє Шкарлет, але мешкає у ній його дочка Анна. Цю квартиру було отримано у власність 18 грудня 2020 року. Вартість у декларації не зазначається.
Також задекларовано квартиру матері міністра. Вона розташована в Києві, придбана в 2013 році, і міністр, згідно з декларацією, мешкає саме там. У минулій декларації це майно не було відображено.
Змін в категорії "авто "з червня минулого року не сталося. Шкарлет все ще володіє Toyota Land Cruiser 200 (2011) та MITSUBISHI PAJERO WAGON (2013).
У банку та готівкою, відповідно до декларації, Шкарлет зберігає 193 тисячі гривень та 50 тисяч доларів.
Значно більше грошей зберігає його мати. 18 тисяч гривень, 95 тисяч доларів, 65 тисяч євро. У гривневому еквіваленті ця сума майже дорівнює 4,8 млн. гривень.
Зауважимо, що в декларації за 2020 рік Шкарлет не вказав дружину Тетяну Бобришеву-Шкарлет.
У декларації, поданій Шкарлетом в червні (декларація кандидата на посаду міністра освіти та науки), Тетяна була зазначена. Було задекларовано її зарплату (85 тисяч гривень), її авто (Ford Kuga), квартиру в Чернігові (76,9 кв.м.) та грошові активи (15 тисяч гривень та 32 тисячі доларів).
Нагадаємо, 17 грудня Верховна Рада призначила Сергія Шкарлета міністром освіти і науки України. До цього він виконував обов’язки голови Міносвіти. Кандидатура Шкарлета була підтримана мінімальною необхідною кількістю голосів (226 нардепів). Частина нардепів були обурені таким призначенням і скандували «Ганьба!».
Кандидатура Шкарлета викликала чимало запитань: позначилися і минуле в «Партії регіонів», і скандал щодо плагіату в його наукових працях.
17 лютого Железняк заявив, що відеозаписи, які мали підтвердити факт «кнопкодавства» за Шкарлета, зникли. Ними має розпоряджатися Управління держохорони.
4 березня Державне бюро розслідувань викликало на допит нардепів від "Голосу" Ярослава Железняка, Інну Совсун, Ольгу Стефанишин та Наталію Піпу – вони є свідками у справі про ймовірне кнопкодавство під час за призначення Шкарлета.
Наразі у Конституційному Суді України оскаржують постанову Верховної Ради України щодо призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки України.
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
Фронт тріщить, кришиться, прогризається інтенсивними бойовими атаками, штурмами росіян. >>
Прокурорами доведено в судді вчинення депутатом Київради IX скликання адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. >>
Аби зірвати референдум про вступ Молдови до Європейського Союзу росія завербувала 130 тисяч громадян країни. Молдовська влада викрила цю спецоперацію. >>
Прем’єр Дік Схооф прибув з неанонсованим візитом до Запоріжжя, де оголосив про новий пакет підтримки України на понад 200 мільйонів євро. >>
Олексій Макєєв закликав німецький уряд не скорочувати військову допомогу Києву, адже безпека Європи залежить від політичної волі Німеччини продовжувати відігравати провідну роль у підтримці України. >>