ЗСУ відреагували на «почесне» 20-те місце в рейтингу найсильніших армій світу
В оновленому рейтингу найсильніших армій світу Сили оборони України посіли лише 20-ту сходинку. >>
Головні пункти доступу до Криму по землі, по воді та по повітрю були заблоковані російськими військовими у лютому 2014 року.
Європейський суд з прав людини у Страсбурзі відзначає, що Росія здійснювала "фактичний контроль" на території Криму з 27 лютого 2014 року, тобто ще до здійснення незаконної анексії півострова.
Як повідомляє Україна молода, про це йдеться у рішенні суду, ухваленому в четвер.
До такого висновку ЄСПЛ дійшов, розглядаючи питання про прийнятність української скарги, адже Україна звинувачує Росію у порушеннях, які відбулися наприкінці лютого та на початку березня 2014 року, тобто до здійснення Росією незаконної анексії Криму.
Україна стверджує, що остаточно втратила контроль над Кримом від 27 лютого 2014 року – після захоплення Верховної ради Криму російськими військами.
"В ніч на 27 лютого легітимна цивільна влада в Криму була усунута силою і заміщена агентами РФ. Російські війська та парамілітарні організації перешкоджали українським військовим залишити їхнє розташування та не давали перекинути до Криму українських військових з материка. Головні пункти доступу до Криму по землі, по воді та по повітрю були заблоковані російськими військовими та парамілітарними силами", - йдеться у поданні України до ЄСПЛ.
Суд повністю погодився з українськими аргументами.
Як повідомляла "УМ", Європейський суд з прав людини визнав прийнятною скаргу офіційного Києва у рамках справи «Україна проти Російської Федерації» щодо порушень прав людини в анексованому Криму та перейшов до розгляду справи по суті у Страсбурзі в четвер, 14 січня.
Днями стало відомо, що колаборант, підозрюваний у державній зраді, а нині заступник Тихоокеанського флоту Росії Денис Березовський підозрюється українськими слідчими ще й у «підбурюванні до державної зради».
В оновленому рейтингу найсильніших армій світу Сили оборони України посіли лише 20-ту сходинку. >>
Зустріч новообраного президента США Дональда Трампа та Путіна може організувати Швейцарія, попри ордер на арешт останнього від Міжнародного кримінального суду. >>
Необхідні 25 тисяч підписів набрала петиція із закликом ввести санкції РНБО проти колишнього заступника голови адміністрації Януковича Андрія Портнова. >>
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не дає згоди на новий великий пакет військової допомоги Україні, який пропонують МЗС та Міноборони. >>
25-те засідання Контактної групи з питань оборони України проходить 9 січня на німецькій авіабазі "Рамштайн" під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна. >>
У неділю ЗСУ після тривалої оборони знову пішли у наступ на Курщині. >>