Зеленський із сім’єю оселився на державній «дачі Ющенка» в Конча-Заспі

09:03, 10.07.2020
Зеленський із сім’єю оселився на державній «дачі Ющенка» в Конча-Заспі

Будинок № 29 має особливий статус "президентської державної дачі", де після Ющенка останні 5 років ніхто постійно не мешкав

Президент України Володимир Зеленський користується державною дачею, а саме – "будинком №29", відомому як "дача Ющенка", на території резиденції "Конча-Заспа" Державного управління справами біля Києва. 

 

Як інформує УМ, про це повідомляють "Схеми: корупція в деталях".

 

У розслідуванні йдеться, що ремонт "будинку №29" розпочався наприкінці 2019 року. Майже 200 тисяч гривень із державного бюджету було витрачено на послуги з "аварійно-відновлювальних робіт з поточного ремонту будинку", ще 110 тисяч гривень пішло на "ремонт системи пожежної сигналізації" – про це свідчать дані з сайту публічних закупівель "Prozorro".

 

Про те, що дачу готують "під Зеленського", журналістам ще в березні підтвердили два джерела – одне в Управлінні державної охорони, друге – із доступом до самої резиденції.

 

У липні Володимир Зеленський дійсно почав користуватися державною дачею, йдеться в розслідуванні.

 

6 липня знімальна група "Схем" зафіксувала, як кортеж президента ввечері після завершення робочого дня попрямував у бік Конча-Заспи та заїхав на режимну територію державних дач і виїхав звідти лише вранці.

 

Наступного дня він так само ночував тут. Також журналістам вдалося зафіксувати, як у ці дні зранку з території державних дач виїжджав автомобіль дружини президента Олени Зеленської.

 
ФОТО: "СХЕМИ"

На територію державних дач можна потрапити лише мешканцям або гостям за запрошенням. Журналісти попросили своє джерело (людину, яка має допуск на територію) – проїхати повз будинку № 29. Він має особливий статус "президентської державної дачі", де після Ющенка останні 5 років ніхто постійно не мешкав, і який відремонтували за держкошт напередодні.

 

"На відео, знятому з телефона, можна побачити, що територія добре освітлена, в будинку на території у вікнах горить світло, а біля паркану чатують охоронці", – йдеться в матеріалі.

 

Як облаштована ця державна резиденція українці побачили після Революції Гідності у 2014 році, коли її після 10 років користування залишив Віктор Ющенко, тоді її навіть планували продати. Це – триповерховий маєток більше ніж на дві тисячі квадратних метрів та кількома гектарами огородженої території навкруги. Будинок має чотири спальні, ліфт, кінозал, більярдну, солярій, сауни, басейн і масажний кабінет.

 

 
Фото: "Схеми"

"От тільки протягом 5 років резиденцію схоже так ніхто і не придбав. А тепер цим привілеєм за держкошт вирішив скористатись Володимир Зеленський, хоча до обрання у владу він засуджував політиків за це", – йдеться в сюжеті "Схем".

 

"Нехай у цих резиденціях живуть дітки якісь. Ну якісь табори відпочинку, якісь люди, яким це дійсно потрібно. Ці резиденції – я не бачу в них взагалі ніякого сенсу. Коли ми їздимо по Європі, ми бачимо старі резиденції королів, що це сьогодні? Це все – для екскурсій", – так на той момент кандидат у президенти Зеленський відповідав на запитання журналістів "РБК-Україна", чи буде він користуватись державними резиденціями в разі перемоги на виборах.

 

Нагадаємо, в лютому Зеленський заявив: "Якщо політики підбурюватимуть людей перекривати дороги, я особисто привезу евакуйованих із Китаю в їхні особняки в Конча-Заспу".

 

Президент України Володимир Зеленський особисто поінформував Національне агентство з попередження корупції щодо порушення законодавства. Він вчасно не задекларував покупку і продаж облігацій внутрішньої держпозики.

 

Нагадаємо, до президентських виборів кандидат Зеленський запевняв, що добровільно піде у відставку, якщо порушить закон.

 

Також Зеленський вважає, що всі труднощі в Україні через високосний рік.