Зеленський представив у Раді План стійкості
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
Президент Зеленський звертався до депутатів у захисній масці, щоб не заразитися коронавірусом.
Верховна Рада підтримала у першому читанні так званий "антиколомойський" законопроєкт №2571-д щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності, з приводу якого були суперечки.
За відповідне рішення проголосували 267 народних депутатів на позачерговому засіданні Ради у понеділок, 30 березня.
Законопроєкт підтримали нардепи від фракцій "Слуга народу", "Європейська солідарність", "Голос", депутатської групи "Довіра", позафракційні.
"Батьківщина" переважно голосувала проти, "ОПЗЖ" - утрималась.
Законопроєкт передбачає, що власники і екс-власники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі.
При цьому визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.
На засіданні був присутній президент Володимир Зеленський у захисній масці. Він закликав народних депутатів підтримати законопроєкти, необхідні для підписання угоди з МВФ.
Зеленський подякував нардепам за роботу в умовах пандемії коронавірусу в світі. І закликав не ділитися під час кризової ситуації на провладні партії і опозицію.
"Для нас дуже важлива підтримка економіки України. Дуже важливо, щоб відбулось підписання меморандуму з МВФ і ви прекрасно знаєте, що дві головні умови - це закон землю та банківський закон. У мене теж багато запитань до цієї ситуації, але я вас дуже прошу підтримати ці законопроекти. Вони важливі для українського народу", - наголосив глава держави, який навіть зняв маску на півхвилини, щоб депутати змогли побачити його обличчя.
Після цього з трибуни виступив лідер фракції «ЄС» Петро Порошенко, який також зняв маску на півхвилини і закликав голосувати за «антиколомойський» законопроєкт.
Депутати засідали у медичних масках та рукавичках через ризик заразитися коронавірусом, через який в Україні оголошено карантин до 24 квітня.
Наразі спікер і президент пішли з президії, тоді як депутати в "турборежимі" розглядають численні правки до скандального земельного законопроєкту.
Зауважимо, що 24 березня Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді оновлений "антиколомойський" законопроєкт №3260 щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності.
Згодом депутати Олександр Дубинський та Ігор Палиця, яких пов’язують з екс-власником Приватбанку Ігорем Коломойським, зареєстрували у парламенті два альтернативні проєкти (3260-1 и 3260-2) до "антиколомойського" законопроєкту.
Утім, в понеділок, 30 березня о 13:00 ніхто з членів Комітету із питань фінансів, податкової та митної політики не виступив проти урядового «антиколомойського» законопроєкту, а Олександр Дубінський і Ольга Василевська-Смаглюк, які вносили альтернативні проєкти, утрималися.
Як повідомляла «УМ», Україна може отримати від Міжнародного валютного фонду збільшене фінансування до 10 мільярдів доларів, яке буде включати в себе 5,5 мільярдів доларів по трирічній програмі та 4,5 мільярди допомоги для подолання коронавірусу.
МВФ закликав для надання нової програми для України ухвалити закони щодо вдосконалення структури регулювання в банківському секторі, а також щодо земельної реформи.
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
Про підозру у державній зраді правоохоронці оголосили народному депутату України Євгенію Шевченку. >>
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
Фронт тріщить, кришиться, прогризається інтенсивними бойовими атаками, штурмами росіян. >>
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора народного депутата України VI скликання від «Партії регіонів» та колишніх начальника міліції громадської безпеки і заступника командира київського «Беркуту» засуджено до 5 років позбавлення волі. >>
Указ про звільнення Андрія Костіна з посади генпрокурора 31 жовтня підписав Президент України Володимир Зеленський. >>