Мінветеранів ініціює санкції за суди над українцями в Криму і затримання українських моряків

10:25, 10.02.2020
Мінветеранів ініціює санкції за суди над українцями в Криму і затримання українських моряків

Мінветеранів ініціює введення санкцій проти силовиків, які влаштовували судилище над українськими громадянами в Криму та незаконно затримували українських моряків у Керченській протоці.

 

Про це УМ повідомили у пресслужбі міністерства.

 

Як вказано, фахівці Мінветеранів зібрали достатньо інформації про причетних до акту збройної агресії на судна Військово-морських сил України (які були взяті в полон силовиками РФ 25 листопада 2018 року в Керченській протоці). А також проти так званих “слідчих”, “прокурорів” та “суддів”, які влаштовували політично мотивовані переслідування, судилища над українськими громадянами на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

 

"За результатами проведеної роботи, зокрема спільно із “Кримською правозахисною групою”, працівники Мінветеранів підготували проєкт розпорядження про застосування обмежувальних заходів (санкцій) проти кількох десятків осіб. Проєкт направлено на погодження до профільних органів влади", - повідомили у Мінветеранів.

 

Як вказано, після його погодження, проєкт розпорядження буде винесено на розгляд Кабінету міністрів України і, у разі прийняття урядом, стане підставою для ухвалення Радою національної безпеки і оборони України рішення про застосування санкцій.

 

Як повідомляла УМ, 25 листопада Росія грубо порушила міжнародні норми судноплавства, вчинивши напад в Азові на українські судна. Москва цинічно заявляє, що обстріляла українців у так званих своїх "територальних" водах, хоча насправді судна України знаходились поза межами територіальних вод окупованого Крима. Тим більше, згідно з договором України та Росії від 2003 року Азовське море є вільним для судноплавства для обох країн.

 

Троє хлопців були поранені: Андрій Артеменко, Василь Сорока та Андрій Ейдер.

 
Всіх 24 захоплених у полон українських моряків ФСБ заарештували і погрожують судити за законами Росії. 7 січня Україна подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії через захоплення українських моряків в Азові.
 
24 січня в ПАРЄ визнали військовополоненими захоплених в Азові українських моряків.
 
Міжнародний трибунал ООН з морського права наказав Росії звільнити 24 захоплених моряків та повернути три кораблі.

 

Нагадаємо,  7 вересня між Україною і Росією відбувся масштабний обмін утримуваними особами.

 

Після цього, президент України Володимир Зеленський сказав, що домовленості з Володимиром Путіним щодо першого етапу завершення війни на Донбасі виконані.

 

В Україну в рамках обміну прибули 35 українців, серед яких політв’язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизанович, а також захоплені Росією біля Керченської протоки моряки.

 

20 листопада українські катери "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу" зайшли в Очаків.