Фільм про вбивство Катерини Гандзюк з 26 березня виходить на телеекрани

09:54, 26.03.2019
Фільм про вбивство Катерини Гандзюк з 26 березня виходить на телеекрани

Катерина Гандзюк (фото: соцмережі)

Фільм-розслідування "Гандзюк: системне вбивство" цього тижня покажуть у вечірньому ефірі кількох телеканалів.
 
Як повідомив адвокат Масі Найєм, фільм покажуть: 26 березня, 21:00 - 24 канал; 27 березня, 21:15 - Перший:UA; 28 березня, 23:15 - Hromadske.UA; 29 березня, 18:00 - Hromadske.UA.
 
В основу фільму лягли факти, які збирали 8 місяців - від дня жорстокого нападу на активістку з Херсона Катерину Гандзюк, який призвів до її смерті.
 
"Поки нас усіх роз'єднувала політика - вони навчилися вивозити нас на той світ як метал вивозили з Донбасу. Час збирати каміння. Тому обов'язково подивіться фільм, щоб розуміти, що відбувається в країні. Це реальність. Не художня вигадка", - зазначив Найєм.
 
"Ми втратили не вісім місяців, а ціле життя Каті. І просто хочемо за це відповідальності. Відповідальності всім, включаючи замовників і правоохоронців, які їх покривали", - наголосив він.
 
Масі Найєм нагадав, що генпрокурор Юрій Луценко брав справу під особистий контроль, а поліція довго не передавала справу Службі безпеки України.
 
"Андрій Гордєєв, який, можливо, причетний до замовлення вбивства Каті, спілкується з головою СБУ Грицаком, той - дзвонить генерал-майору Доценку і просить "відбалансувати" все назад по Гордєєву", - написав адвокат.
 
Він додав, що один зі співорганізаторів, Ігор Павловський, "багато разів контактує з правоохоронцями" після нападу на Катерину Гандзюк.
 
"Три місяці після нападу ніхто його не чіпає, не вручає підозру - усі живуть так, ніби нічого не сталося. І лише після того, як активісти заговорили про Павлівського, йому вручають підозру", - нагадав він.
 
"Жоден із правоохоронців у Херсоні не був звільнений. У фільмі чітко простежується нитка нахабною впевненості, що відповіді за вбивство Каті не буде", - заявив Масі Найєм.
 
Нагадаємо, 11 лютого підозру в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк отримав голова Херсонської облради Владислав МангерЯк заявив генпрокурор Юрій Луценко, Мангер заплатив за убивство Катерини Гандзюк 5 тисяч доларів.
 
Мангер був відправлений під арешт із правом внесення застави вночі 15 лютого, однак за нього внесли заставу в розмірі 2 мільйона 497 тисяч гривень його адвокати.
 
Після внесення застави Владислав Мангер вийшов на роботу до Херсонської облради.
 
4 березня суд відмовився продовжити запобіжний захід для Владислава Мангера.
 
При цьому батько Катерини Гандзюк каже, що відчуває стеження за собою - відтоді, як Мангер був звільнений з-під арешту.
 
Катерина Гандзюк померла 4 листопада. Лікарі не змогли врятувати її після того, як на неї вилили сірчану кислоту 31 липня 2018 року. Херсонська активістка та керуюча справами виконкому міськради отримала опіки близько 40% тіла та перенесла низку операцій.