Психопроблематика самоіронії. Творчість Володимира Даниленка
Восени 2001-го часопис «Книжник-review» вийшов з обкладинкою книжки Володимира Даниленка «Місто Тіровиван» на першій сторінці. >>
З 2022 року на тимчасово окупованих територіях викрадено десятки тисяч обʼєктів культурної спадщини. (Фото: сайт Генпрокуратури)
Державний реєстр розшукуваних культурних цінностей розпочав роботу в Україні, зокрема вже підготовлені понад 6 тисяч відповідних форм для внесення об’єктів до нього.
Як інформує УМ, про це повідомили 10 лютого на сайті Офісу генерального прокурора.
У відомстві зауважили, що з 2022 року на тимчасово окупованих територіях України викрадені десятки тисяч обʼєктів культурної спадщини.
За процесуального керівництва прокурорів ОГП документуються факти розграбування музеїв, переміщення культурних цінностей до установ на окупованих територіях та в РФ.
Як зазначається, вже підготовлені понад 6 тисяч відповідних форм для внесення об’єктів у реєстр, наразі триває робота з його наповнення.
«Для міжнародного розшуку викрадених об’єктів Офісом генерального прокурора скеровано до Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України 650 відповідних формуляри. Вже розміщено у відповідних базах Інтерполу 95 об'єктів, робота із їх наповнення триває», - додали у відомстві.
Також відповідні дані передані митним органам для розміщення інформації про викрадені об’єкти на платформі Всесвітньої митної організації ARCHEO.
За даними ОГП, під час досудових розслідувань встановлені факти переміщення викрадених експонатів до музеїв на тимчасово окупованих територіях та в РФ.
Зокрема, зафіксоване вивезення культурних цінностей з музеїв Маріуполя, заповідника «Кам’яна Могила», Херсонського обласного художнього музею.
«Росія системно здійснює незаконне вивезення та привласнення музейних колекцій з тимчасово окупованих територій України, намагаючись привласнити українську культуру та спотворити історію», - наголосили у відомстві.
Додамо, що ГУР Мінооборони України оприлюднило інформацію про понад тисячу культурних цінностей, викрадених російськими військами з Херсонського обласного художнього музею імені О. Шовкуненка.
Як повідомляла УМ, автентичний Херсонес Таврійський знищений росіянами.
Восени 2001-го часопис «Книжник-review» вийшов з обкладинкою книжки Володимира Даниленка «Місто Тіровиван» на першій сторінці. >>
Український, європейський і навіть світовий інформаційно-гуманітарний простір наповнюють новітніми наративами, у яких різними формами і методами нав’язують маніпулятивну концепцію щодо сутності повномасштабної російської війни проти України. >>
Коли стіни рідного дому стають лінією фронту, пам’ять згортається до розмірів валізи, але не втрачає своєї величі. >>
Напередодні свята традиційну, в сороковий раз, виставку народного мистецтва «Великодня писанка» організували у Рівненській обласній бібліотеці. >>
Минулого сезону ми познайомилися з новим англійським письменником — Ентоні Горовіцем: видавництво «Фоліо» випустило дві його книжки і ще одну — «Видавництво Старого Лева». >>
Диригент з українським корінням Роман Ревакович знову представляє польську музику в Україні. Концерти з його диригуванням відбудуться 22 квітня в Ужгороді, 26 квітня — в Рівному, 14 травня — в Івано-Франківську, 29 травня — в Хмельницькому та 14 червня — в Чернігові. >>