Відійшов у засвіти письменник-шістдесятник Валерій Шевчук, фото
Український письменник-шістдесятник Валерій Шевчук пішов з життя сьогодні, 6 травня, у віці 85 років. >>
Головну роль у фільмі зіграв український актор Олександр Рудинський.
Нагороду на премії BAFTA від Британської академії телебачення і кіномистецтва здобув фільм «Камінь, папір, ножиці» про війну в Україні.
Як інформує УМ, про це 16 лютого йдеться на сайті премії.
78-ма церемонія вручення премії Британської академії кіно і телебачення (BAFTA) пройша у Королівському фестивальному залі у Лондоні, 16 лютого.
Короткометражку «Камінь, папір, ножиці» британського режисера Франца Бема визнали найкращою у своїй категорії.
Режисер Франц Бьом познайомився з нашим військовим Іваном, який приїхав на навчання в Британію і розповів йому свою історію. І дав дозвіл на екранізацію.
У головній ролі — український актор Олександр Рудинський.
Стрічку зняли на основі реальних подій, які відбувалися в Україні в лютому 2022 року. Крім Рудинського, у ній знімалися й інші українські актори — Сергій Калантай, Юрій Радіонов та Олександр Яценко.
Головний герой, якого грає Рудинський, 18-річний хлопець Іван, батько якого працює хірургом. У перші дні повномасштабного російського вторгнення батько Івана оперує поранених військових і цивільних у бункері. Про це дізнаються російські окупанти. Щоб захисти родину й поранених, Іван зі зброєю в руках вирушає на поле бою.
Премію BAFTA часто називають британським аналогом «Оскара». Британська академія телебачення і кіномистецтва з 1947 року вручає нагороди за видатні досягнення в кіно, телебаченні. Церемонія нагородження проходить щороку в Лондоні, а переможців обирають члени Академії.
Додамо, що раніше Олександр Рудинський зіграв у шпигунському серіалі Джорджа Клуні Агентство (на платформі Paramount+ with Showtime), а також в американському серіалі Декамерон від Netflix.
Нагадаємо, у 2024 році премію BAFTA в номінації Найкращий документальний фільм отримала стрічка українського режисера Мстислава Чернова 20 днів у Маріуполі.
Як повідомляла УМ, «Я померла в Ірпені»: короткометражний анімафільм здобув перемогу на французькому фестивалі.
Український письменник-шістдесятник Валерій Шевчук пішов з життя сьогодні, 6 травня, у віці 85 років. >>
У широкий прокат із 29 травня повертається культова українська стрічка «Тіні забутих предків» режисера Сергія Параджанова - на великі екрани вийде її оновлена версія. >>
В архіві студентський робіт студенти-кінознавці Київського національного університету театру, кіно і телебачення Карпенка-Карого Алік Дарман і Володимир Прилуцький, виявили дві українські кінострічки 1920 років. >>
Пожежа в музеї "Українське село культурної спадщини"спалахнула в Канаді поблизу міста Едмонтон. >>
Тіла 909 своїх захисників, загиблих на фронтах біля Бахмута, Курахового, Покровська та інших напрямків, а також із моргів на території росії, повернула Україна під час чергової репатріації. >>
У Національному центрі "Український Дім" у Всесвітній день мистецтва, 15 квітня, відбулася презентація нової пам'ятної монети "Світ мистецтва кутюр'є. Любов Панченко", присвяченої багатогранній постаті, душі українського мистецтва, видатній художниці-модельєру та шістдесятниці Любові Панченко. >>