У цих книгах — голос українського народу: Захід має знати правду про повномасштабну агресію росіян
«Душевні муки звичайних людей часто губляться серед історій про війну. >>
Садиба Зеленських. Будівельники розібрали бічну сторону (Фото: Фейсбук Дмитро Перов)
Верховний суд визнав законним руйнування в Києві історичної садиби Зеленських.
Як інформує УМ, про це повідомив пам’яткоохоронець Дмитро Перов у Фейсбуці.
Як стверджує активіст, відповідне рішення ухвалила колегія суддів на чолі з головою Андрієм Рибачуком. Рішення може вплинути на формування правозастосовчої практики, що може забезпечити підстави для руйнування й інших пам’яток.
"Зокрема, суд визнав видачу містобудівних умов і обмеження на реконструкцію Садиби законним. І це, попри те, що будівля таки отримала статус памʼятки історії та архітектури. А єдиним дозволеним видом робіт на памʼятках, згідно з законом – є виключно їх реставрація!" — наголошує Дмитро Перов.
Нагадаємо хронологічно «епопею» із садибою Зеленських:
19 липня у Києві несанкціоновано знесли історичну садибу Зеленських, збудовану у 1890 році. Поліція відкрила кримінальне провадження, а міська влада висловила обурення ситуацією.
Офіс генерального прокурора розпочав кримінальне провадження щодо знесення садиби Зеленських у Києві, попри її арешт.
22 липня міська влада Києва готує позов проти забудовника за знищення будинку родини Євменія Зеленського.
Національна поліція повідомила про підозру одному із власників історичного особняка у Києві, знесеного 19 липня для будівництва нової багатоповерхівки.
23 липня Департамент охорони культурної спадщини Києва підписав меморандум із власниками знищеного будинку родини Євменія Зеленського із зобовʼязаннями відновити будівлю у тому вигляді, який вона мала.
Консультативна рада Департаменту охорони культурної спадщини Києва рекомендує внести садибу Барбана (вул. Обсерваторна, 6) та садибу Зеленського (вул. Кониського, 22) до реєстру памʼяток архітектури. Відповідне рішення ухвалили на засіданні 22 серпня.
10 жовтня, попри накладений арешт на садибу Зеленських, будівельники знову розпочали розбирати історичну будівлю. Хоча в серпні садиба отримала статус пам’ятки історії та архітектури.
Як повідомляла УМ, «Мертвому припарка»: Мінкультури визнало знищену садибу Зеленських пам'яткою архітектури.
«Душевні муки звичайних людей часто губляться серед історій про війну. >>
Олександр Лідаговський, відомий киянам своїми скульптурами в парку Шевченка, на Пейзажній алеї, а також у Печерському районі, продовжує творити й під час війни. >>
Підтримати талантами воїнів, які нині потребують невідкладної медичної допомоги, — таку мету поставили собі учасники мультикультурного фестивалю «Етнічний віночок», який відбувся нещодавно на сцені головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. >>
У Київській публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відкрили виокремлену книгозбірню українського поета та перекладача тюркських літератур Миколи Мірошниченка (1947—2009). >>
Львів — це місто не лише найароматнішої кави, а й романтичної музичної історії, пов’язаної з Францом Ксавером Моцартом — сином знаменитого австрійського композитора і музиканта-віртуоза Вольфганга Амадея. >>
Поміркувати про поезію Богдана Томенчука найкраще з авторськими строфами: >>