Відновлений іконостас 17 ст із дрогобицької церкви представили у Лаврі

16:20, 16.10.2024
Відновлений іконостас 17 ст із дрогобицької церкви представили у Лаврі

У Києві відреставрували іконостас, створений у 1658–1667 роках. (Фото: пресслужба МКСК)

В Києві в Успенському соборі Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» 15 жовтня презентували відновлений п’ятиярусний іконостас.

 

Він знаходився у церкві Святого Юра у Дрогобичі, яка входить до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

Як інформує УМ, про це 16 жовтня повідомили на сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій.

 

Презентували пам’ятку після масштабної чотирирічної роботи. Реставрацію проводили фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України спільно з Музеєм «Дрогобиччина» та за підтримки Заповідника «Києво-Печерська лавра».

 

«Відреставрований іконостас церкви Святого Юра, створений у 1658–1667 роках, є не тільки перлиною сакрального мистецтва, але й свідченням нашої сили та рішучості в умовах, коли війна намагається знищити наші найцінніші надбання.

 

Те, що ми робимо сьогодні, має не лише історичне, але й стратегічне значення. Ми зберігаємо не просто предмети мистецтва — ми зберігаємо нашу ідентичність і нашу пам’ять, які будуть передані наступним поколінням», — наголосила заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар.

 

 

Церква Святого Юра в Дрогобичі — один із найвідоміших зразків дерев’яної архітектури в Україні та Галичині зокрема. Під охороною ЮНЕСКО сакральна споруда перебуває з 2013 року. Через російську агресію у 2023 році її внесли до Міжнародного переліку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом. Реставрація іконостасу стала викликом для фахівців, які провели комплекс наукових досліджень, зокрема використовуючи хіміко-технологічні та рентгенологічні методи. Цей процес був вкрай складним і потребував виняткової майстерності та точності.

 

Виставковий проєкт «Нам поможе Святий Юрій, ще й Пречиста Мати волю здобувати!» дозволяє зануритися в історію та мистецькі особливості шедевра українського іконопису. Інформаційні матеріали виставки розповідають про всі етапи реставраційної роботи та наукові дослідження, що передували відновленню іконостаса.

 

Експозиція діє в північно-західній частині Успенського собору Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».

 

Нагадаємо, що 80% українців підтримують заборону релігійних груп, пов’язаних із росією – опитування

 

Як повідомляла УМ, Спілка ветеранів обурена наміром реставрувати Софію Київську за 80 млн грн.