Російський балет як знаряддя пропаганди Кремля: м’яка сила, кволе мислення, слабкі ланки
Століттями Росія використовувала культуру, щоб відбілити свій геноцидний імперіалізм і грубі порушення прав людини. >>
Московські попи будуються не лише в охоронній зоні Почаївської лаври, а в самій пам’ятці. (Фото з відкритих джерел)
Монастир московського патріархату в Свято-Успенській Почаївській лаврі продовжує самовільне будівництво на території пам’ятки.
І це попри те, що нещодавно у Лаврі було проведено перевірку комісією Міністерства культури та інформаційної політики перевірки
Як інформує Україна молода, про це розповів директор Кременецько-Почаївського заповідника Василь Ільчишин в коментарі Укрінформу.
«Як тільки комісія завершила перевірку, вони знову затіяли будівництво - і не лише в охоронній зоні, а в самій пам’ятці. Вони самовільно втрутилися в конструкцію пам’ятки, між Успенським собором і келіями. Знищили близько 300 квадратних метрів історичної площі.
Почали будувати ангар між келіями та Успенським собором з боку печерних храмів... зруйнували археологічний культурний шар. Втрутилися і в археологію, і в архітектуру, в мури, врізалися в стіну келій, пошкодили її», - сказав пан Ільчишин.
Науковець підкреслив, що такі дії - це порушення умов договору та пам'яткоохоронного законодавства, оскільки руйнують об’єкт культурної спадщини національного значення.
«Ми викликали поліцію, склали акт. Матеріали направили на Міністерство культури для реакції. 10 липня ми зупиняли будівництво», - зазначив Ільчишин.
Як повідомляла «УМ», нещодавно Міністерство культури та інформації оприлюднило звіт Комісії, яка провела перевірку Почаївської лаври і виявила низку порушень з боку монастиря, серед яких — зникнення частини ікон та самовільне будівництво.
Століттями Росія використовувала культуру, щоб відбілити свій геноцидний імперіалізм і грубі порушення прав людини. >>
Нечасто натрапиш на якісну аналітику політичного нонфікшн’у. >>
Короткий список книжок, що претендують на найвищу нагороду в 2024 році, оголосило жюрі Букерівської премії. >>
У Києві встановили скульптуру “Re:Forma духу” з уламка 400-річної липи Петра Могили. Дерево постраждало під час буревію у травні 2022 року. >>
Анастасія Трофімова стала 233-ю в переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України, опублікованому на сайті відомства. >>
Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» втретє представить свій національний конкурс українських повнометражних фільмів на Гамбурзькому кінофестивалі. >>