Не укладав угод з власною совістю. Ренесансна чистота художника-шістдесятника Георгія Якутовича
Видатний художник, графік Георгій Якутович 60 років тому здійснив свою мрію – проілюстрував повість Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків». >>
Головна кураторка виставки Марія Мануйленко поділилася, що її команда — це жінки, які працюють зі всіх континентів та різних країн.
У Нью-Йорку в першій українській галереї “Мрія” стартувала тижнева мистецька виставка SHERO, де було представлено понад 60 робіт українських художниць.
Як інформує УМ, про це повідомили Новини.LIVE.
Головна концепція виставки — про силу та красу жінки. Її куратори наголосили, що це не феміністична боротьба, а вшанування того, що попри всі перешкоди та складнощі, жінка сьогодні — це SHERO, тобто героїня.
Головна кураторка виставки Марія Мануйленко поділилася, що її команда — це жінки, які працюють зі всіх континентів та різних країн.
Серед 27 художників, чиї роботи представлені у Нью-Йорку, є і митці, які були переселені з різних куточків України — із прифронтових зон Запоріжжя, Харкова, — які мешкають зараз у Європі та не тільки й внутрішньо переміщені на Захід України.
Відомо, що всі 60 робіт представлених на виставці Мануйленко перевезла до Нью-Йорка за допомогою друзів та знайомих.
“Я роблю це тому, бо вважаю, що за допомогою мистецтва та культури можна зробити більше, ніж за столом переговорів. Ми повинні показувати свої якісні продукти. Оце наша головна мета — створювати якісні арт-шоу, показувати своїх художників для того, щоб нас почали впізнавати всі і всюди в Америці: американці, які майже не знають про нашу культуру, а також — українці, які нині перебувають у США”, — сказала вона.
Організаторка нагадала про важливість популяризації та допомоги мистецтву як з боку бізнесу, так і з боку держави.
Як повідомляла УМ, на Болонській виставці ілюстраторів перемогу вибороли дві українські художниці.
Видатний художник, графік Георгій Якутович 60 років тому здійснив свою мрію – проілюстрував повість Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків». >>
У Києві наприкінці травня Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки представив прем’єру вистави «1111. Театр Лесі та Курбаса»» у постановці Андріюса Дарели — сценічного осмислення історії українського мистецького покоління 1920–1930-х років. >>
Уперше почув ім’я критика Ігоря Котика п’ятнадцять років тому – воно опинилося в центрі скандалу, вчиненого «літературними патріотами». >>
У Києві, у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, триває виставка, присвячена 280-й річниці від дня народження іспанського художника Франсіско Гої, яка складається з серії гравюр «Диспаратес» (Los Disparates). >>
У нашій країні дедалі більше уваги приділяють створенню безбар’єрного середовища. >>
Книжка Володимира та Сергія Кампо «Юрій Бадзьо: Філософія антиімперського/антифашистського спротиву України» (Ужгород: Карпати, 2024) фігурувала у тогорічному рейтингу всередині номінаційного списку рубрики «політологія/соціологія/культурологія». >>